tn droga1

Urzędnicy z Trzyciąża dokonali odbioru dróg, które w tym roku były remontowane z dofinansowaniem z puli środków pochodzących z wpływów z opłat za wyłączenie z produkcji gruntów rolnych od osób fizycznych i prawnych (wcześniej był to Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych). Z nowego asfaltu cieszą się już użytkownicy w trzech miejscowościach.

Gmina Trzyciąż co roku ubiega się o środki z funduszu przeznaczonego na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych, budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji, budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych położonych poza granicami administracyjnymi miast, remontując przy ich udziale wiejskie drogi dojazdowe do pól. Z udziałem środków w wysokości 71 080 zł pozyskanych w tym roku z Urzędu Marszałkowskiego udało się wyremontować trzy odcinki dróg dojazdowych do pól w miejscowościach: Ściborzyce Rędziny – odcinek o długości 430 m, Jangrot Kresy etap III – 300 m oraz Małyszyce koło Ślimionki – 705 m. Modernizacja dróg obejmowała wyrównanie istniejącej podbudowy, wykonanie nakładki asfaltowej oraz utwardzenie pobocza tłuczniem. Remonty wykonało wybrane w wyniku postępowania przetargowego Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Olkuszu, które zaoferowało najkorzystniejszą ofertę cenową i gwarancyjną. Całkowity koszt wykonanych prac remontowych wyniósł 189 010,47 zł.

tn droga2

tn droga3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wojtek k.
wojtek k.
7 lat temu

Cieszę się że w mojej gminie dobrze działa samorząd, oto efekty!

pavv
pavv
7 lat temu

Krajobraz jak w USA gdzie do najbliższej miejscowości może być 1000 km.

gg
gg
7 lat temu

Da się… nawet na pole drogę zrobić.
Zapraszam do zwiedzania innych gmin wiejskie np. Jerzmanowice. Jak wygląda infrastruktura drogowa. Każdy osada z resztą miejscowości połączona jest drogą asfaltową.
A w Olkuskiej gminie miejskiej dzieci muszą do szkoły po błocie chodzić bo gmina nie ma żeby połączyć 70m drogi granicznej w Sienicznie. Mieszkańcy sołectwa Olewin budżet sołectwa przeznaczają na drogi ale jest go tyle że można kilka metrów wykonać.
Wstyd i hańba dla włodarzy….