Olkusz

Kiedy 22 czerwca seniorska drużyna Olkuskiego Klubu Sportowego „Słowik” przegrała spotkanie barażowe o awans do olkuskiej A-klasy z Błyskiem Zederman wynikiem 3:0, mało kto przypuszczał, że zaledwie 2 miesiące później oba zespoły będą rywalizować w 3. kolejce tychże rozgrywek. Tym razem zwycięsko z tego pojedynku wyszli ponadto podopieczni trenera Krzysztofa Kańczugi, zgarniając komplet punktów oraz awansując na 5. miejsce w ligowej tabeli.

Przypominamy, że seniorska drużyna klubu, spod skrzydeł którego wyszli m.in. Bartłomiej Wdowik czy Kinga Seweryn, otrzymała propozycję gry w piłkarskiej Klasie A w związku z wycofaniem się z rozgrywek Betclick 3. ligi Garbarni Kraków: w kilku ligach musiały bowiem zajść zmiany i tak np. miejsce w „Serie A” olkuszanom „zwolnił” MGHKS Bolesław Bukowno, który to z kolei przyjął propozycję gry w Krakowskiej Lidze Okręgowej.

Sobotnie spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla „żółto-niebieskich”, jako że już w 3. minucie gry do bramki strzeżonej przez Dawida Patyckiego trafił Bartłomiej Glanowski. Olkuszanie nie załamali się jednak niekorzystnym początkiem rywalizacji i ochoczo przystąpili do odrabiania strat oraz walki o kolejne zwycięstwo w rozgrywkach piłkarskiej Klasy A grupy Olkusz.

Upór „Słowika” przyniósł pierwsze efekty w 20. minucie, kiedy to sędzia główny zawodów Łukasz Piątek podyktował rzut karny za nieprzepisowe zagranie w polu karnym gospodarzy: „jedenastkę” pewnym strzałem na bramkę zamienił kapitan OKS-u Daniel Przybyła, a remisowy wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie obie ekipy aktywnie dążyły do tego, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak zarówno Błyskowi, jak i podopiecznym trenera Krzysztofa Kańczugi trudno było pokonać dobrze dysponowanych tego dnia bramkarzy obu zespołów. Ostatecznie decydujący cios w 88. minucie gry zadał Olkuski Klub Sportowy „Słowik” za sprawą drugiego trafienia autorstwa Daniela Przybyły. Tym samym, „żółto-niebiescy” zanotowali drugie zwycięstwo w rozgrywkach olkuskiej „Serie A” i awansowali na 5. miejsce w ligowej tabeli.