Olkusz

W minioną sobotę w hali olkuskiego MOSiR-u odbyło się 44. Międzynarodowe Grand Prix Małopolski w boksie. W trakcie imprezy stoczono pojedynki w kategoriach: Młodzik, Kadet, Junior i Senior. Na ringu zaprezentowali się zawodnicy m.in. z Krakowa, Katowic, Olkusza, Oświęcimia i Legnicy. Wydarzenie zorganizowane zostało pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika.

Boks to dyscyplina sportowa, która w ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności. Świadczy o tym chociażby fakt, że na terenie powiatu olkuskiego trzeci rok z rzędu organizowane są zawody pięściarskie – mowa tutaj oczywiście o Międzynarodowym Grand Prix Małopolski. W 2021 r. areną zmagań była hala MOSiR w Bukownie, a rok temu bokserski ring zagościł w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Tak samo było w minioną sobotę, kiedy to impreza w Srebrnym Grodzie zainaugurowała ósmy sezon zawodów. Organizatorem wydarzenia pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz był Małopolski Związek Bokserski przy współpracy z olkuskim MOSIR.

Sobotnie walki toczone były w kategoriach: juniorzy, seniorki, seniorzy, kadeci, kadetki i młodziki, a najmłodsi bokserzy mieli po 12 lat. Zawody rozgrywane były zgodnie z obowiązującymi Regulaminami Polskiego Związku Bokserskiego – z racji imprezy o randze międzynarodowej, w turnieju brać mogli również pięściarze z zagranicy: „Międzynarodowe Grand Prix Małopolski już od 2015 roku gości w sportowym świecie, dając się poznać jako dobry weryfikator umiejętności zawodników z całej Polski, a także spoza granic naszego kraju” – podkreślają przedstawiciele MZB.

Przez kilka godzin widzowie zgromadzeni na trybunach hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu byli świadkami emocjonujących pojedynków, w których wyłoniono najlepszych zawodników w każdej kategorii. Oprócz zmagań indywidualnych podczas Małopolskiego GP w boksie prowadzona jest również klasyfikacja drużynowa, do której zaliczane są punkty zdobywane przez wszystkich zawodników startujących z danego klubu.

W trakcie zawodów rozegranych w olkuskiej hali można było zobaczyć zmagania zawodników reprezentujących takie kluby jak: Matyja Boxing Academy, KS „Górnik” Sosnowiec, KS Unia Boxing Oświęcim, BBB Serca Krakowa, Akademia Boksu AW&F, Kleofas AZS AWF Katowice, TS Wisła Kraków, Old School Boxing Gym Legnica, Bokserski Klub Sportowy Olkusz, Boom Boxing Studio, Kaczor Boks Team Wałbrzych, Boks Lublin, BKS Concordia Knurów oraz BKB Beskidy Bielsko-Biała. Nie zabrakło także bokserów niezrzeszonych. Po zakończeniu walk ich uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Kolejne przystanki Międzynarodowego Grand Prix Małopolski znajdą się w: Skawinie, Brzesku, Ketach i w Krakowie. Po ich zakończeniu, w ramach podsumowania tegorocznych zawodów, zorganizowany zostanie XLII Międzynarodowy Turniej o Złotą Rękawicę Wisły.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze