Bolesław, Bukowno

Kilka dni temu informowaliśmy o rozpoczęciu sprzedaży węgla przez samorządy. Pisaliśmy już o czterech gminach: Kluczach, Trzyciążu, Wolbromiu i Olkuszu. Teraz uaktualniamy informacje, gdyż sprzedaż ruszyła także w Bukownie i Bolesławiu.

Gmina Bolesław na swojej stronie internetowej poinformowała, że od wczoraj, 6 grudnia, rozpoczyna sprzedaż węgla: „Preferencyjna cena za jedną tonę węgla wynosi 1 795,20 zł brutto (cena nie zawiera kosztu transportu ze składu do miejsca wskazanego przez mieszkańca). Mieszkańcy, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone, zostaną poinformowani telefonicznie lub mailowo o możliwości zakupu. […] Prosimy o niedokonywanie wpłat przed kontaktem z pracownikiem Urzędu.” – czytamy na stronie gminy.

Dokładnie w takiej samej cenie – 1 795,20 złotych brutto za tonę (cena nie uwzględnia transportu paliwa z miejsca składowania) – węgiel sprzedawany jest w Bukownie.

„Mieszkańcy Bukowna, których wnioski o preferencyjny zakup węgla zweryfikowano pozytywnie zostaną poinformowani telefonicznie, SMS-em lub mailowo wraz ze wskazaniem kwoty, którą należy uiścić. Prosimy o niedokonywanie wcześniejszych wpłat zanim nastąpi kontakt z pracownikiem Urzędu!” – informują władze Bukowna.

Jak dowiadujemy się ze strony internetowej urzędu, Gmina Bukowno podpisała umowę ze Spółką Tauron Wydobycie S.A. z siedzibą w Jaworznie. Zgodnie z deklaracją dostawcy, węgiel pochodzi z Zakładów Górniczych „Janina” i „Sobieski”.

Podano także składy, które zajmą się dystrybucją: Elżbieta Dziewońska Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EL-MAR”, ul. Osadowa 2, 32-329 Bolesław oraz Janusz Kosno Firma Usługowa INTER-KUK, ul. Główna 31, 32-329 Bolesław.

„Gmina nie ma wpływu na jakość sprzedawanego węgla, w związku z tym nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne roszczenia z tytułu jego użytkowania. Dodatkowych informacji w sprawie preferencyjnego zakupu węgla udzielają pracownicy Urzędu pod nr telefonu 32 626 18 23” – informuje Urząd Miejski w Bukownie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze