kronika policyjna

Włamanie do budynku gospodarczego w Sienicznie

8 czerwca 2014 roku w Sienicznie nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do budynku gospodarczego i ukradł m. in. tablice rozdzielcze, przedłużacze, zestaw sterujący. Straty opiewają na kwotę ok. 1300 złotych. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Bolesław. Zniszczono ogrodzenie betonowe

W nocy z 10 na 11 czerwca 2014 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca zniszczył ogrodzenie betonowo – stalowe na cmentarzu Parafii Rzymskokatolickiej w Bolesławiu. Straty w wysokości 4000 złotych poniosła parafia. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Bukownie.

Kradzież biżuterii w sklepie

11 czerwca 2014 roku nieustalony do chwil obecnej sprawca ukradł biżuterię srebrną z jednego ze sklepów w Olkuszu. Właścicielka sklepu poniosła straty w wysokości 2000 złotych. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Policjanci z Klucz ujawnili nielegalne papierosy i alkohol

11 czerwca 2014 roku policjanci z komisariatu w Kluczach ujęli na gorącym uczynku kobietę – mieszkankę tej gminy, która na jednej z ulic w Kluczach sprzedawała alkohol i papierosy bez akcyzy. Policjanci zabezpieczyli 276 paczek papierosów różnych marek oraz kilka litrów spirytusu. Kobietę, przy której znaleziono nielegalne wyroby przesłuchano. Policja ustala, ile wynoszą uszczuplenia na szkodę Skarbu Państwa. Materiały do dalszego prowadzenia przekazane zostaną do Urzędu Celnego w Krakowie.

Złodziej wszedł przez uchylone okno i okradł śpiących domowników

12 czerwca 2014 roku mieszkaniec Podrabia powiadomił Policję o kradzieży pieniędzy, biżuterii srebrnej i aparatu fotograficznego. Złodziej wszedł do domu nocą przez uchylone okno piwniczne. W tym czasie domownicy spali. Straty pokrzywdzony oszacował na 1150 złotych. Policjanci ustalają sprawcę tej kradzieży.

Kradzież paliwa w Olkuszu

14 czerwca 2014 roku w Olkuszu nieustalony do chwili obecnej sprawca przeciął siatkę ogrodzeniową i wszedł na teren bazy jednej z firm budowlanych. Sprawca ukradł paliwo z samochodu ciężarowego. Straty w ustaleniu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy policji w Olkuszu.

Włamanie do budynku gospodarczego w Bolesławiu

16 czerwca 2014 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do budynku gospodarczego w Bolesławiu. Skradł drut miedziany oraz mosiądz. Wstępnie oszacowano straty na 3 tysiące złotych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Bukowna.

Olkusz. Włamanie do sklepu z wyrobami tytoniowymi
17 czerwca 2014 roku nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do sklepu z wyrobami tytoniowymi w Olkuszu i ukradł pieniądze oraz papierosy różnych marek. Straty poniósł mieszkaniec Olkusza. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Kradzież elektronarzędzi z garażu w Bolesławiu

17 czerwca 2014 roku mieszkaniec Bolesławia zawiadomił o kradzieży elektronarzędzi z jego garażu. Wysokość strat to około 20 tysięcy złotych. Policjanci z Bukowna ustalają sprawcę tej kradzieży.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze