Wolbrom

10.04 br. terenie gminy Wolbrom doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych, w którym dwie osoby zostały ranne. Jedna z nich w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala  Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Druga, karetką pogotowia.  

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 13.40 w Domaniewicach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący fiatem zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna był zakleszczony w pojeździe i wymagał pomocy strażaków i policjantów. Kierujący fiatem trafił do szpitala w Olkuszu. Przeprowadzone przez policjantów na miejscu zdarzenia badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma blisko 2 promile alkoholu. 

Do kolejnego wypadku doszło po godzinie 15.30 na drodze wojewódzkiej nr 794 w Kąpielach Wielkich. Jak ustalono kierująca volkswagenem z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z tirem. Kobieta została zakleszczona w pojeździe. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu wydobyli 50-latkę. Kierująca volkswagenem z  poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Na drodze trwały utrudnienia. Policjanci i strażacy wyznaczyli objazdy m.in. przez miejscowości Kąpiołki i Strzegowa.

Dokładne przyczyny i okoliczności obu wypadku wyjaśnia policja.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze