180 szóstoklasistów wraz z dyrektorami i nauczycielami szkół podstawowych z Olkusza, Lgoty, Witeradowa i Żurady gościło w Gimnazjum nr 2 im. św. Królowej Jadwigi na „Dniu otwartym”. Spotkania z potencjalnymi absolwentami to już tradycja tej placówki.
Witając szóstoklasistów, dyrektor szkoły Anna Gręda przedstawiła propozycję utworzenia od września 2010 r. klas pierwszych z językiem angielskim, niemieckim, rosyjskim lub francuskim.
Szkoła daje uczniom uzdolnionym szansę wzbogacania i kształtowania zainteresowań, a mającym kłopoty w nauce pomaga nadrobić braki na kółkach i zajęciach pozalekcyjnych.

Nauka w systemie jednozmianowym, odpowiednio wyposażone sale lekcyjne, inspirujące zajęcia pozalekcyjne umożliwiają uczniom wszechstronny rozwój oraz pozwalają na realizowanie swoich pasji – zachwala dyrektorka.
Najważniejszym punktem wizyty były zajęcia otwarte przygotowane przez gimnazjalistów.
Szóstoklasiści obejrzeli fragment sztuki „Romeo i Julia” w języku angielskim, wytężali umysły, układając tangramy matematyczne. Podczas lekcji biologii uczyli się przygotowywać preparaty ze skórki cebuli, a pod mikroskopami oglądali zjawisko plazmolizy. Przydatne w życiu codziennym kwasy i zasady  poznali na lekcji chemii. Zaproszeni goście obejrzeli z zainteresowaniem prezentację multimedialną. Wszyscy zapisali stronę internetową Gimnazjum www.gim2olkusz.republika.pl, gdzie mogą poznać szczegóły rekrutacji do klas pierwszych w roku szkolnym 2010/2011.
Dzień otwarty zakończył smakowity, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców gimnazjalistów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze