Przeszło sto dziewcząt i chłopców zostało przyjętych do grona uczniów Gimnazjum nr 2 im. Świętej Królowej Jadwigi w Olkuszu. Na uroczystość ślubowania uczniowie zaprosili również dyrektorów i nauczycieli ze szkół podstawowych, do których uczęszczali.
– To doskonała okazja, by podziękować wychowawcom za sześć lat pracy z naszą młodzieżą. Jednocześnie nauczyciele mogą zobaczyć, jak ich podopieczni radzą sobie w nowej szkole, jak angażują się w jej życie – podkreśla Anna Gręda, dyrektorka Gimnazjum.

Uroczyste ślubowanie uświetnił występ uczniów klas starszych, którzy przygotowali niezwykle zabawny program artystyczny. Także pierwszoklasiści zaprezentowali swoje talenty wokalne, taneczne, komediowe, a nawet poetyckie.
Łukasz i Mateusz wraz z całą klasą I D aż miesiąc przygotowywali swoją prezentację. W układanie programu zaangażowali się wszyscy. W efekcie udało im się stworzyć niezwykle zabawny montaż słowno-muzyczny.
Nagrodą za pracę nad prezentacjami był słodki poczęstunek i dyskoteka. Na parkiecie pląsali nie tylko pierwszoklasiści. Do tańca dołączyli także nauczyciele i panie dyrektorki.
Życzenia świeżo upieczonym gimnazjalistom złożyli: Andrzej Feliksik, dyrektor Samorządowego Zespołu Oświaty, oraz przewodniczący Komisji oświaty i kultury Rady Miejskiej – Łukasz Kmita.
Dla byłych nauczycieli uczniowie przygotowali specjalne podziękowania i kwiaty, zaś rodzice podziękowali dyrektorkom Annie Grędzie i Danucie Gawron za przyjęcie ich dzieci do szkoły i otaczanie nowych podopiecznych atmosferą przyjaźni i zrozumienia.
– Nie zastanawialiśmy się nad wyborem innej szkoły. Syn postawił na “Dwójkę”, a ja sekundowałam mu w tym wyborze. Atutem placówki jest to, że nie jest molochem. W mniejszych szkołach jest bezpieczniej. Można też liczyć na bardziej indywidualne podejście do ucznia – ocenia mama pierwszoklasisty Aneta Zaborowska.
Rzeczywiście, Gimnazjum nr 2 jest najmniejszą tego typu szkołą w Olkuszu. Pomimo niżu demograficznego każdego roku udaje się tu stworzyć cztery nowe oddziały. O jej renomie świadczy fakt, że ponad połowa uczniów wybierających “Jadwigę” pochodzi spoza okręgu.
Decyduje o tym nie tylko to, że placówka jest niewielka, ale również bardzo bogata oferta zajęć pozalekcyjnych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze