zjazd wyszynskiego

Po zimie w wielu miejscach na drogach linie na asfalcie po prostu zniknęły. Farba nie wytrzymała próby mrozu i śniegu. Jeździć co prawda można „na pamięć”, ale to zawsze zwiększa ryzyko kolizji.

Problem dotyczy zarówno skrzyżowań w centrum miasta, jak i zjazdów z krajówki oraz dróg osiedlowych. – Na os. Słowiki po zmianie organizacji ruchu na wyjeździe na drogę krajową nr 94 nikt nie zadbał o właściwe pomalowanie jezdni i skrzyżowania. Na skrzyżowaniu al. 1000-lecia z ul. 29 Listopada aż się prosi o wymalowanie pasa do skrętu w lewo w kierunku szpitala. Czy możemy w najbliższym czasie spodziewać się akcji malowania? – napisał do naszej redakcji jeden z Czytelników.

Wskazane lokalizacje pozostają pod jurysdykcją gminy Olkusz i Powiatu Olkuskiego, a więc podlegają miejskiemu Wydziałowi Drogowo-Inwestycyjnemu oraz Zarządowi Drogowemu. W obu urzędach zdają sobie sprawę z powszechnego problemu.

– Po każdej zimie następuje przegląd oznakowania poziomego, którego celem jest wskazanie miejsc, w których oznakowanie poziome wymaga uzupełnienia. W przypadku dróg należących do gminy taki przegląd zostanie wykonany, a oznakowanie uzupełnione. W przypadku dróg i skrzyżowań, za których utrzymanie odpowiadają inne jednostki – należałoby pytanie skierować do tychże jednostek – zaznacza Michał Latos, rzecznik prasowy olkuskiego magistratu.

Według informacji płynących z UMiG Olkusz, oznakowanie poziome zostanie uzupełnione w maju.

Znamy także przybliżoną datę odnowienia oznakowania poziomego na drogach powiatowych. – W chwili obecnej trwa przygotowanie procedury udzielenia zamówienia publicznego w tym zakresie. Planujemy malowanie linii na przełomie czerwca i lipca – zapewnia Paweł Pacuń.

– Równocześnie informuję, że nie planuje się wyznaczania znakami poziomymi pasa ruchu do skrętu w lewo z ul. 29 Listopada w al. 1000-lecia – dodaje dyrektor Zarządu Drogowego Olkuszu, ucinając tym samym spekulacje dotyczące dodatkowego oznaczenia wskazanego przez naszego Czytelnika miejsca.

zjazd szpital

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
pavvtttttOlkuszanin AktywnyMłodyOj naiwna... Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

[quote name=”Olkuszanin Aktywny”]Czy kierowcy samochodów, które oczekują na drodze do myjni przy ul. Wyszyńskiego i tym samym utrudniają ruch innym autom – to normalna sutuacja?[/quote]
A jest zakaz zatrzymywania się i postoju? Nie. Inna sprawa to czy normalne jest to, żeby czekać 2 h na stanowisko na myjni, a taka sytuacja była przed świętami.

ttttt
ttttt
Olkuszanin Aktywny
Olkuszanin Aktywny

Czy kierowcy samochodów, które oczekują na drodze do myjni przy ul. Wyszyńskiego i tym samym utrudniają ruch innym autom – to normalna sutuacja?

Młody
Młody

„Według informacji płynących z UMiG Olkusz, oznakowanie poziome zostanie uzupełnione w maju.”

Na „Dni Olkusza”, a jeszcze niedawno na 1-go Maja by zdążyli …

Oj naiwna...
Oj naiwna...

Suche gałęzie na samochody spadają p Starosto,jak przejrzałe klapsy.Mazaniec- Bukowno.