Olkusz

Istnieje ryzyko, że w naszej okolicy zaczną pojawiać się kolejne pokopalniane zapadliska. Nieopodal ogródków działkowych przy ulicy Żuradzkiej w Olkuszu pojawiły się tabliczki, informujące o zakazie wstępu do lasu.

Przypomnijmy, że na początku stycznia, na terenie Leśnictwa Pomorzany, między ulicą Kluczewską w Bolesławiu a Hutkami, doszło do dużej szkody górniczej. Jak poinformowało olkuskie Nadleśnictwo, na skutek działalności prowadzonej przez ZGH Bolesław w lesie pojawiło się głębokie na około 15 m zapadlisko terenu, które zniszczyło wiele rosnących w tym miejscu drzew. Teren został zabezpieczony taśmami oraz oznaczony tabliczkami „zakaz wstępu”.

Powstały wtedy lej miał około 15-20 arów. Mieszkańcy donoszą, że od tego czasu zapadlisko zdążyło się powiększyć. Obszar ma zostać zrekultywowany przez Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław. Teraz okazuje się, że takich miejsc może być więcej. Jak informują nasi Czytelnicy, na terenach zielonych nieopodal ogródków działkowych POD Malwa w Olkuszu rozwieszono tabliczki informujące o zagrożeniu wystąpienia zapadliska. Na chwilę obecną nie wiadomo, jaka jest skala zagrożenia i czy zapadliska pojawią się na terenie pobliskich ogródków działkowych i zabudowań gospodarczych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze