Powiat

 Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Policjanci mają jednak na to sposób. To działania kontrolne pn. „Prędkość”. Mają one  charakter  cykliczny i prewencyjny. Skierowane są głównie przeciwko piratom drogowym, a ich celem jest ograniczenie takich zachowań, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drodze.

 Dzisiaj (26.05. br.) od wczesnych godzin porannych  liczne patrole funkcjonariuszy ruchu drogowego kontrolują prędkość pojazdów, z jaką poruszają się kierowcy na drogach powiatu olkuskiego. Policjanci podczas tych działań,  wykorzystują ręczne mierniki prędkości. Weryfikują także stan trzeźwości kierujących i kontrolują wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć również kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Bezpieczna prędkość, to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze