Powiat

Trwa okres wakacyjny. Wiele osób codziennie podróżuje swoimi samochodami, odwiedzając różne ciekawe miejsca. Niestety nie wszyscy kierowcy  pamiętają o przestrzeganiu obowiązujących przepisów i ograniczeń. Kierowcy, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Te wyciągali wobec nich policjanci ruchu drogowego, którzy w ubiegły piątek, na terenie powiatu olkuskiego prowadzili działania „Prędkość.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Takie zachowanie kierowców zawsze jest  ryzykowne i może prowadzić nawet do śmierci. Od początku roku na olkuskich drogach doszło do czterech  wypadków drogowych, w których ktoś stracił życie. Kierowca, gdy spotka na swoje drodze policyjny patrol, tylko na chwilę zdejmuje nogę z gazu, aby po chwili ponownie przyspieszyć. Policjanci mają jednak sposób na takie osoby. To działania kontrolne pn. „Prędkość”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa na drodze oraz eliminowanie tych zachowań kierujących, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzięki temu szansa na wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze jest znacznie większa.

W piątek (13.08.br.) olkuscy  policjanci prowadzili działania „Prędkość”. Od wczesnych godzin porannych  liczne patrole funkcjonariuszy ruchu drogowego kontrolowały prędkość pojazdów, z jaką poruszali się kierowcy na drogach powiatu olkuskiego. Kierowcy, którzy nie stosowali się do ograniczeń, musieli liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania. Podczas policyjnej akcji mundurowi skontrolowali 84 pojazdy, z czego aż 77 kierowców przekraczało dozwoloną prędkość. Jednemu z nich policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zbudowanym o ponad 50 km/h.

W ubiegły weekend policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał 2 promile alkoholu w organizmie. W  sobotę (14.08. br.) rano około godziny 9.30 na drodze krajowej nr 94 w Zedermanie  podczas służby pełnionej przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zatrzymano do kontroli drogowej kierującego skodą. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 74 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy we Wrocławiu do odbycia kary aresztu w wymiarze 20 dni. 32-latek za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym i 4 punktami karnymi. Mężczyzna nie spędzi jednak najbliższych dni w areszcie śledczym, bo uregulował orzeczoną przez sąd grzywnę.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze