Wolbrom

W dniu 23.07.2021 r. policjanci ruchu drogowego z olkuskiej komendy wspólne z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei i pracownikami PKP prowadzili działania prewencyjno-edukacyjne „Bezpieczny piątek”, które odbyły się  w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”. Głównym celem tej akcji jest poprawa bezpieczeństwa w rejonie przejść i przejazdów kolejowo-drogowych.

Brawura, pośpiech i brak rozsądku to główne przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych. Dlatego ważne jest podnoszenie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. Takie działania prowadzono w dniu 23.07.2021 r., na przejeździe kolejowym przy ulicy Miechowskiej w Wolbromiu.

Już od wczesnych godzin rannych, funkcjonariusze wraz z pracownikami PKP edukowali kierowców i pieszych.  Zwracali uwagę, jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Podczas akcji wręczano pieszym i kierującym ulotki promujące bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych.

Działania służb mają na celu kształtować wśród uczestników ruchu drogowego zachowań i postaw społecznie pożądanych. Takie wspólne akcje służb odbywać się cyklicznie.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze