dzien babci i dziadka2

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnych, chłodnych dni, są  takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych najukochańszych babć i dziadków. Organizacja tak wyjątkowej uroczystości stała się już tradycją na stale wpisaną w repertuar imprez szkolnych i przedszkolnych. To święto to dzień niezwykły- pełen uśmiechu, wzruszeń, łez i radości zagwarantowanych przez wyjątkowy program artystyczny wykonany przez przedszkolaków z Publicznego Przedszkola i uczniów Szkoły Podstawowej w Żuradzie.

 

Uroczystego powitania miłych gości dokonała Pani Dyrektor Publicznego Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Żuradzie mgr Renata Pogodzik jak również sam Sołtys wsi Żurady Pan Zbigniew Brzeski zapraszając jednocześnie na przygotowany program artystyczny.

Oprócz montażu słowno – muzycznego szanowni goście obejrzeli pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Zarówno mali artyści- przedszkolaki jak i starsi aktorzy- uczniowie Szkoły Podstawowej z przejęciem odtwarzali swoje role a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Wyjątkowa chwilą dla  zgromadzonych było uczestniczenie podczas przedstawienia „ Noc Bajek” wystawionego przez teatrzyk szkolny nad którym pieczę sprawują nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żuradzie. Zaczarowany świat bajki dzięki przepięknej dekoracji, strojów pozwoliły na chwilę zapomnieć o miejscu w którym aktualnie przebywaliśmy- przypominając o zapomnianych bajkach.  Następnie przedszkolaki obdarowały swoich gości upominkami przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami dla dziadków,  a dla babć cudowne kwiatki wykonane z papieru kolorowego.

dzien babci i dziadkaPo zakończeniu programu artystycznego nasi mili goście mogli poczęstować się pysznym ciastem, kawą bądź herbatą,  które zawdzięczaliśmy naszym nieocenionym rodzicom. Na koniec uroczystości goście byli proszeni przez swoje pociechy do wspólnych tańców.

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowania ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, które zawdzięczaliśmy organizatorom całego przedsięwzięcia:, Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców, uczniowie Szkoły Podstawowej i Publicznego Przedszkola w Żuradzie, Sołtys i Rada Sołecka wsi Żurada oraz Świetlica MOK w Żuradzie.

To takie proste, dzieci Przedszkola i uczniowie Szkoły Podstawowej w Żuradzie poprzez wiersz, piosenkę, taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Tekst nadesłany przez Publiczne Przedszkole i Szkołę Podstawową w Żuradzie

dzien babci i dziadka3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze