W siedzibie Firmy A4e przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu odbył się Dzień Otwarty dla pracodawców, połączony z Małą Giełdą Pracy. Głównym tematem spotkania był projekt ”Droga do zatrudnienia”, który przeznaczony jest dla osób bezrobotnych powyżej 45 roku życia. Na spotkanie przybyli przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu na czele z w-ce dyrektor Barbarą  Adamuszek, reprezentanci Agencji Rozwoju Regionu Kluczewskiego i Stowarzyszenia „Jurajska Wioska Rodaki”, przedstawiciele wielu firm, pracodawcy oraz osoby, które są uczestnikami projektów.

Firma A4e powstała w 1986r. w Sheffield w celu zapewnienia szkoleń z zakresu zmiany kwalifikacji zawodowych dla pracowników sektora górniczego i hutniczego, którzy utracili pracę wskutek procesów restrukturyzacji. – Jesteśmy ekspertem w dostarczaniu bezrobotnym możliwości szkolenia i zatrudnienia. Oferujemy pomoc w ekspansji rozwijających się biznesów. Realizujemy również programy społeczne w porozumieniu z rządem oraz przy współpracy lokalnych partnerów – informuje Agata Mendrek, Koordynator Projektu. Dodaje, że głównymi celami firmy są umożliwienie ludziom dostępu do lepszej pracy, stawianie czoła ubóstwu i wykluczeniu społecznemu, polepszenie wydajności i wyników małych przedsiębiorstw oraz zapewnienie pracodawcom pracowników, których potrzebują. Po przywitaniu gości odbyła się prezentacja multimedialna, dotycząca Projektu ”Droga do Zatrudnienia”, realizowanego przez A4e w partnerstwie z PUP w Olkuszu, którą przedstawiła Agata Mendrek.

Obszarem realizacji projektu są regiony Małopolski Zachodniej, powiaty olkuski, oświęcimski, chrzanowski i wadowicki. – Projekt ten przeznaczony jest dla osób bezrobotnych, długotrwale bezrobotnych oraz nieaktywnych zawodowo, powyżej 45 roku życia. Dzięki niemu identyfikujemy bariery stojące na drodze w znalezieniu zatrudnienia przez beneficjenta, zapoznajemy się z potrzebami i umiejętnościami klienta, ustalamy dla niego indywidualny plan działania, zapewniamy szkolenia, przygotowania oraz wsparcie w zatrudnieniu- mówi Agata Mendrek. Po prezentacji Barbara Kika, specjalista ds. kontaktów z pracodawcami omówiła zasady współpracy, korzyści dla pracodawców oraz przykłady dobrych praktyk. – Mam nadzieję, że to spotkanie uświadomi pracodawcom to, że jesteśmy i działamy bezpłatnie. Myślę, że pomoże to w zatrudnianiu coraz większej liczby osób – mówi Barbara Kika. Był również czas na dyskusje i pytania podczas których zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu przedstawiła obecną sytuacje bezrobocia na olkuskim rynku pracy. – Uważam, że spotkanie to pomoże aktywizować różne grupy i umożliwi integrację pomiędzy pracodawcami a pracownikami – informuje Barbara Adamuszek. Po poczęstunku odbyła się Mała Giełda Pracy, podczas której pracodawcy mogli przedstawić swoje oferty pracy oraz zapoznać się z ofertami osób poszukujących zatrudnienia. – W Projekcie ”Droga Do Zatrudnienia” jestem dwa tygodnie. W tym czasie miałam już cztery oferty pracy. Wszystko odbywa się bardzo prężnie i jestem zadowolona. Uważam, że osoby w moim wieku są bardzo często dyskryminowane mimo że mają wiele do zaoferowania. Mam nadzieję, że ten Projekt to zmieni – mówi Ewa Koch, 51-letnia mieszkanka Olkusza. – Jestem zadowolony z  Projektu. Uczestniczę w nim już prawie dwa miesiące. Są możliwości szkoleń, kursów i przyuczeń. Sam z nich korzystam. Odbywam praktyki w Dąbrowie Górniczej. Są duże możliwości ofert pracy – dodaje 50-letni Zbigniew Sowula. Pracownicy Centrum Pracy A4e Polska w Olkuszu zaznaczają, że główną misją Firmy jest poprawa życia ludzi, a priorytetowym celem jest zatrudnienie, a nie tylko szkolenie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze