rodziny1

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego był inspiracją do organizacji I Powiatowego Pikniku Rodzinnego „Usłysz mnie”, jaki odbył się w minioną niedzielę. Była to doskonała okazja do uhonorowania ludzi, którzy poświęcają swoje życie pokrzywdzonym przez los dzieciom, przywracając im wiarę w świat, obdarowując miłością i poczuciem bezpieczeństwa.

Cykl imprez zorganizowanych przez olkuskie Starostwo oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie rozpoczęła uroczystość wręczenia rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka upominków przekazanych przez małżonkę Prezydenta RP Annę Komorowską. Nagrody przekazała starosta Barbara Rzońca.
Imprezę uświetniły występy solistów Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu pod opieką Wiesława Barana oraz grupy instrumentalnej Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu.

Jak przystało na piknik, nie mogło zabraknąć gier, zabaw, konkursów, dmuchanych zamków. Na zmęczone zabawą dzieci czekał pyszny poczęstunek.

Zgodnie z danymi olkuskiego PCPR, w tej chwili na terenie powiatu funkcjonują 93 rodziny zastępcze, w tym dwa rodzinne domy dziecka. W rodzinnych domach dziecka i pięciu rodzinach zawodowych przebywa 31 dzieci. Pozostałe rodziny zastępcze to krewni umieszczonych w nich dzieci.
W ciagu ostatnich 15 lat tylko w zawodowych rodzinach zastępczych przebywało łącznie 200 dzieci. – Gdyby nie ci ludzie i ich oddanie, trafiłyby one do domów dziecka – podkreślają pracownice PCPR.

rodziny2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze