sp3

Obowiązek nauki w pierwszej klasie dla sześcioletnich dzieci wzbudzał przez wiele miesięcy sporo kontrowersji. Stało się, i maluchy pierwszego września poszły do szkoły. Większość rodziców ma mieszane uczucia, stąd od początku roku szkolnego pilnie sprawdzają, w jakich warunkach będą uczyć się ich pociechy.

Do naszej redakcji docierają sygnały od rodziców nie do końca zadowolonych z warunków, jakie oferują placówki oświatowe. Tak było w przypadku Szkoły Podstawowej nr 3 na osiedlu Pakuska. O interwencję poprosiła nas osoba, którą zaniepokoił stan sanitariatów. – Nie ma ani jednego sedesu dostosowanego do wzrostu sześciolatka a wszystkie inne pozbawione są desek klozetowych. Przecież to nie jest poważny wydatek dla szkoły – mówiła pragnąca zachować anonimowość osoba.
Dodała jednak, że rodzice są zadowoleni z wielu pozytywnych zmian, jakie zachodzą w placówce, głównie z docieplenia budynku. Chwalą również odremontowane, kolorowe klasy.

– To nieporozumienie. Sanitariaty są wyremontowane. Przed samym rozpoczęciem roku przeprowadzaliśmy gruntowne porządki. Deski zostały zdjęte, by dokładnie je umyć. Prawdopodobnie panie nie zdążyły ich założyć 1. września – uspokaja Małgorzata Goc, dyrektorka placówki.

Dodaje też, że na drugim piętrze, gdzie uczą się najmłodsze dzieci, już wkrótce będzie zamontowana muszla dostosowana do ich wzrostu. Opóźnienie związane jest z trudnościami w zamównieniu nietypowego sedesu.
Można uznać, że szkoły są dobrze przygotowane na przyjęcie sześciolatków. Uwagi dotyczą raczej niedociągnięć, które zostaną usunięte w ciągu najbliższych tygodni.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
niezależna
niezależna
7 lat temu

Współczuję dyrektorowi SP 3 Olkusz współpracy z takimi rodzicami, co plują na własną szkołę. Ciekawe czy rozmawiali najpierw z nią na temat braku desek klozetowych?

zorientowny ?
zorientowny ?
7 lat temu

Do wiadomości redakcji; nie ma obowiązku dostosowywania sedesów do wzrostu sześciolatka, nie mówią o tym żadne przepisy. Jeśli się mylę proszę o przytoczenie takiego przepisu, który określa w centymetrach wysokość urządzeń sanitarnych dla dziecka w szkole podstawowej.

Aadam
Aadam
7 lat temu

[quote name=”pavv”]Szkoły może i są dostosowane, ale / Znaczna część sześciolatków, mimo ustawowego obowiązku, nie poszła 1 września do pierwszej klasy. Tylko w Krakowie obowiązek szkolny odroczono w przypadku 1,1 tys. dzieci, w szkolnych ławach zasiadło ok. 2,5 tys. ich rówieśników.Z informacji Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że do I klasy szkoły podstawowej w tym roku szkolnym powinno pójść 551 tys. 600 uczniów, w tym 212tys. sześciolatków (urodzonych w I połowie 2008 r., które są objęte obowiązkiem szkolnym). MEN nie dysponuje jeszcze pełnymi danymi na temat liczby dzieci, którym odroczono obowiązek szkoln

pIs
pIs
7 lat temu

Dlaczego na tej szkole nie ma jeszcze tablicy z imieniem szkoły. Czy szkoła wstydzi się imienia. Proszę nie tłumaczyć, że przez remont. Wykonanie takiej tablicy trwa 7 dni.

qqq
qqq
7 lat temu

Panie sprzątaczki nie zdążyły zamontować deski sedesowej na 1 września. Żeby umyć dobrze deską wcale nie trzeba jej demontować. A co robił w tym czasie konserwator. Co to za nie poważne tłumaczenie dyrektora. Koń by się uśmiał. Wydaje mi się, że nie wszyscy się nadają do kierowania szkołą.

Aadam
Aadam
7 lat temu

Wspaniały tytuł SZKOŁY pod LUPOM RODZICÓW : Wydaje mi się że To Jest właśnie materiał : http://gloria.tv/media/cdS2DBJ7FTy

Aadam
Aadam
7 lat temu

DROBIAZG kilka tygodni ,a co do zamontowania, podest ? czy pod drzewko?.Dziśiaj nie ma problemu z zamówieniem danego asortymentu, nawet można zamówić podgrzewane i kwadratowe z obrotową deska samo dezynfekującą,Wystarczy wejść do pierwszego sklepu z budowlanego i powiedzieć :potrzebuje to i to. Obsługa chętnie wykona zamówienia.Więc tłumaczenie ze nie jest dostępne jest nie na miejscu.

rodzic123
rodzic123
7 lat temu
Odpowiedz do  Aadam

W moim domu nie montowałem dla dzieciaka sedesu kwadratowego z obrotową deską korzysta z e standardu….
ale jeśli Aadam taki obeznany to niech zasponsoruje szkole i moje dziecko skorzysta

Aadam
Aadam
7 lat temu

Drobiazg sedes za kilka tygodni sedes, a co do momentu zamontowania? -podest , pomoc nauczycieli?. Niemoc w zakupie, a proste pytanie do obsługi w makiecie budowlanym np; na terenie OFNE, czy innym, Na zamówienie mogą sprowadzić i pozłacane.

pavv
pavv
7 lat temu

Szkoły może i są dostosowane, ale 90% sześciolatków już nie. Teraz dostosowana szkoła zacznie kilkuletni proces niszczenia talentów i zdolności wśród dzieci, aby po kilku latach wypuścić młodzież gotową pracować przez pozostałe 40-50 lat ich życia bo dłużej raczej nie pożyją.