po23 Kopiowanie

Po latach indywidualnego świętowania w poszczególnych placówkach oświatowych w gminie Trzyciąż już drugi rok z rzędu – wzorem tradycji z ubiegłego wieku – powrócono do wspólnego świętowania Dnia Edukacji Narodowej w ramach obchodów gminnych. Tym razem blisko 200 zaproszonych osób związanych z oświatą ugościła Szkoła Podstawowa w Jangrocie.

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej w gminie Trzyciąż świętowany był 13 października. Na zaproszenie wójta Romana Żelaznego i przewodniczącego Lucjana Gajdy oraz gospodarzy, czyli dyrekcji, pracowników i Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jangrocie odpowiedzieli nauczyciele, pracownicy obsługi wszystkich publicznych i niepublicznych gminnych placówek oświatowych. Na spotkanie przybyły osoby czynne zawodowo, ale także emeryci. Nie zapomniano też o gminnych urzędnikach na co dzień obsługujących sprawy związane z edukacją.

po19 Kopiowanie

Składając najlepsze życzenia pracownikom oświaty wójt Roman Żelazny oraz przewodniczący Lucjan Gajda, dziękowali nauczycielom i osobom ich wspierającym za codzienny trud i poświęcenie w nauczaniu i wychowaniu młodych ludzi, życząc, aby osiągnięcia wychowanków były dla nich niewyczerpanym źródłem satysfakcji i energii do dalszych wysiłków w pracy zawodowej. Uroczystość uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jangrocie, którzy przypomnieli jak wyglądała szkoła przed laty, a jak pracuje się w niej obecnie. Nie zabrakło popisów recytatorskich, wokalnych i tanecznych, a także poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

po9 Kopiowanie

po14 Kopiowanie

Tradycyjnie już podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozstrzygnięto konkurs poetycki poświęcony tematyce szkolnej. W tym roku komisja konkursowa w składzie: Ewa Barczyk, Bożena Kościej i Grażyna Januszek wybrała spośród 29 zgłoszonych utworów trzy najlepsze wiersze oraz wyróżniła trzy kolejne.

Nagrody otrzymali:
1. miejsce – za oryginalne, dowcipne podejście do tematu oraz indywidualną analizę środowiska szkolnego w wierszu „Zadrożańska szkoła” – Michał Petlic (godło Czarny kot) ze Szkoły Podstawowej w Zadrożu – kl. IV

2. miejsce – za sięgnięcie do klasycznych poetyckich wzorców i widoczne w utworze elementy patriotyzmu lokalnego – Filip Kampinos (Amadeo) – lat 10, ze Szkoły Podstawowej w Imbramowicach

3. miejsce – za wykorzystanie oryginalnych środków stylistycznych w wierszu „Moja szkoła” – Aleksandra Kowal (Koralik) – kl. V Szkoły Podstawowej w Michałówce.

Komisja wyróżniła też jedyny w zestawie biały wiersz pt. „Typowy dzień” autorstwa Anny Lipowy (Anik) – kl. V SP w Jangrocie, wiersz bez tytułu Gabrieli Skalniak (Puppeter) z kl. VII SP w Jangrocie za wieloaspektową poetycką analizę szkolnego życia i osobiste podejście do tematu oraz – za oryginalność i rozmaitość rymów w wierszu „Moja szkoła” – Żanetę Żrałkę (Kwiatek), lat 8 z SP w Suchej.
Zachęcając do pisania i czytania wierszy gratulujemy zwycięzcom konkursu, a także przyłączamy się do życzeń dla pracowników oświaty.

po26a5 Kopiowanie

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze