kolbark dożynki 2016 1

W pierwszą wrześniową niedzielę w Kolbarku – Skotnicy mieszkańcy gminy Klucze dziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się okazałe dożynkowe wieńce oraz żywiołowe występy lokalnych i zaproszonych artystów.

Do Skotnicy barwny korowód wyruszył z centrum sołectwa. Po mszy św., odprawionej przez ks. dziekana dekanatu jaroszowieckiego Marka Szeląga i proboszcza parafii Cieślin ks. Marcina Wróbla, zebranych powitał wójt gminy Klucze Norbert Bień. Aby tradycji stało się zadość, starostowie dożynek: Maria Roch i Janusz Adamski przekazali włodarzowi gminy symboliczny bochen chleba. Zgodnie z dożynkowym obrządkiem, po podzieleniu chleba częstowano nim uczestników uroczystości.

 Podczas dożynek nie zabrakło artystycznych występów. W pierwszej kolejności sceną zawładnęli gospodarze – starsi i młodzi mieszkańcy Kolbarku, a wśród nich panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Publiczność gorąco oklaskiwała również Zespół Pieśni i Tańca „Wolbromiacy”, chór „Ziemia Kluczewska”, kapelę góralską „Zbójnicy”, duet hip-hopowy oraz rockową La Pallotinę. To niejedyne artystyczne akcenty rolniczego święta. Najmłodsi uczestnicy nie tylko podziwiali sceniczne występy, ale też chętnie brali udział w plastycznych konkursach, jakie przygotował dla nich znany malarz i rzeźbiarz Wiesław Nadymus.

kolbark dożynki 2016 3

Podziw gości przybyłych do Kolbarku wzbudziły tradycyjne wieńce, autorstwa piętnastu Kół Gospodyń Wiejskich z każdego sołectwa gminy Klucze. Wynik konkursu na najpiękniejsze z rolniczych dzieł mógł być tylko jeden – organizatorzy przyznali piętnaście równorzędnych nagród pieniężnych.

Tego dnia uhonorowano także laureatów gminnego konkursu na najczystsze sołectwo, najładniejszy ogródek i balkon. Za najczystsze sołectwo, którego mieszkańcy najbardziej angażują się w prace na rzecz wsi, uznano Cieślin. Nagrodę w postaci kosiarki odebrał sołtys Dariusz Rydzyk. Kosiarka trafiła także do Anity i Sławomira Jurczyków z Kwaśniowa Górnego – zwycięzców konkursu na najpiękniejszy ogródek. Najładniejszym balkonem z kolei może pochwalić się Anna Banach z Klucz, która odebrała młotowiertarkę. Wszystkie nagrody ufundował sosnowiecki oddział Leroy Merlin.

kolbark dożynki 2016 2
Dożynki były również okazją do przekazania ochotniczym Strażom Pożarnym z Kwaśniowa i Chechła sprzętu (pompy, defibrylatora, odzieży ochronnej i zestawu ratownictwa medycznego PSP R1 sfinansowanego w ramach wojewódzkiego konkursu „Bezpieczna Małopolska 2016”). Strażacy odebrali sprzęt z rąk radnego Sejmiku Małopolskiego Marcina Cockiewicza i wójta Norberta Bienia.

Organizatorami tegorocznych dożynek byli: Wójt Gminy Klucze, Rada Gminy Klucze, Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach oraz mieszkańcy Kolbarku.

{joomplu:62843}{joomplu:62829}{joomplu:62802}

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
cvetóJantheon Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cvetó
cvetó

A od kiedy to w Cieślinie jest nowy proboszcz ?????????????
Autorze artykułu wstydź się !!!!

Jan
Jan

TO JEST CYRK ZOSTAWCIE I NIE RUSZAĆ TEGO CYRKU W WYKONANIU TYCH CO MAM NAMYŚLI WYŻEJ WYMIENIONYCH/poza tym cyrkiem wiadomo rączka rączkę myje.GORZEJ NIŻ ZA KOMUNY.

theon
theon

jeśli nie spadnie gęstość świąt, festynów i uroczystych otwarć, to Pani Poseł się nam wykończy ! 🙂