dzien_godnosci_osob_niepelnosprawnych7

Podopieczni warsztatów terapii zajęciowych, ośrodków, kół i organizacji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi już po raz kolejny obchodzili Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wzorem zaczerpniętym z Francji, gdzie wymyślono Dzień Godności, w obchody włączają się znane osoby. Ma to być symbol integracji niepełnosprawnych z lokalnym środowiskiem, w którym żyją na co dzień.

Z uczestnikami spotkania, pod czujnym okiem policji, maszerowali spod starostwa na stadion lokalni politycy, samorządowcy oraz dyrektorzy i pracownicy instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi. Na stadionie na Czarnej Górze na wszystkich czekał poczęstunek. – Jesteśmy winni pomoc niepełnosprawnym, bo za chwilę sami możemy być w takiej sytuacji. Trzeba nieustannie pokazywać, że są tacy ludzie, a my, ludzie zdrowi – mamy obowiązek się nimi opiekować – mówi Marian Kostulski, współorganizator koła Ogólnopolskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Olkuszu. 

Organizatorem spotkania było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu, które jest realizatorem projektu systemowego „Aktywni w drodze do pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Stowarzyszenie Otwartych Serc Aktywnych Kobiet z Olkusza.

dzien_godnosci_2012-001

dzien_godnosci_osob_niepelnosprawnych_6

dzien_godnosci_osob_niepelnosprawnych_5

dzien_godnosci_osob_niepelnosprawnych_3

dzien_godnosci_osob_niepelnosprawnych_2

dzien_godnosci_osob_niepelnosprawnych_1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze