Olkusz

Mandat w wysokości 1500 złotych i 15 punktów karnych otrzymał kierowca renault, który nie zachował szczególnej ostrożności i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle doprowadzając do kolizji drogowej.

Na drogach naszego powiatu dochodzi do wielu kolizji i zdarzeń drogowych, które najczęściej są wynikiem nieostrożności kierujących. W dniu 11.09.2023 r. w Olkuszu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z ulicą 20-stu Straconych doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jak ustalili policjanci, kierujący Renault Clio jadąc od Olkusza  w stronę Katowic nie zachował ostrożności i wjechał na skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną w momencie nadawania koloru czerwonego dla jego kierunku ruchu. W wyniku czego doprowadził do zdarzenia drogowego z kierowcą audi, który jechał z miejscowości  Klucze w kierunku Olkusza.

Na miejsce wezwano pogotowie, które udzielało pomocy medycznej pasażerce audi. Na szczęście jej obrażenia nie były poważne i kobieta nie wymagała dalszej hospitalizacji.  Obaj kierowcy byli trzeźwi. Za spowodowanie kolizji drogowej kierowca Renault został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i otrzymał 15 punktów karnych.

Apelujemy do kierowców  o  stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.  Prosimy o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do warunków ruchu i sytuacji na drodze. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć poważne w skutkach konsekwencje.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze