waszeinterwencje

Teren nieopodal torów kolejowych za budynkiem Starostwa Powiatowego często bywa miejscem, gdzie ludzie wywożą śmieci. Tym razem sterta odpadów pojawiła się na pobliskim parkingu. Meble i śmieci po domowym remoncie są rozrzucone wokół stojących tam kontenerów.

 

– Taki bałagan psmieci za starostwemanuje tam permanentnie już od wielu dni. Przecież do Starostwa Powiatowego przyjeżdża wielu interesantów z całego powiatu i widzą tensmieci za starostwem 1 śmietnik. Jako miasto wystawiamy sobie negatywną opinię – napisał do nas Czytelnik, który kilka dni temu zrobił tam zdjęcia.

Teren ten należy do gminy, ale za kontenery odpowiada zarządca pobliskiego osiedla. Na miejscu był patrol Straży Miejskiej. – Najprawdopodobniej ktoś się spóźnił i nie zdążył na zbiórkę odpadów wielkogabarytowych. Właściciela tych odpadów trudno będzie ustalić. O sprawie powiadomiliśmy administrację osiedla, czyli Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Olkuszu. Wkrótce teren zostanie posprzątany – zapewnia komendant Straży Miejskiej w Olkuszu Waldemar Choczaj.

21
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
21 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
wolontariuszWodzirejAugust IIwsciekły podatnikGustek Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wolontariusz
wolontariusz

.
Mam propozycję. Utwórzmy społeczny komitet powitalny, ustalmy trasę wycieczki po NASZYM mieście (o to nie będzie trudno) przejmijmy opiekę nad delegacjami z Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Warszawy, A JAAAK! I poprowadźmy nie włodarzy, ale naszym, olkuskim szlakiem. Pokażmy im nasze dziury, śmietniska, wysypiska, pokażmy im nasze klatkowe, piwniczne, suterenowe i trzepakowe życie kulturalne, pokażmy im grile, klepiska i wiaty… może to pomoże 😆

Wodzirej
Wodzirej

.
Władza zamiast pracować na rzecz miasta pląta się w garniturkach od imprezy do imprezki, od akademii do różnej maści uroczystości. KTO W TAKIM RAZIE PRACUJE?

Citizen
Citizen

[quote name=”August II”]Jakie społeczeństwo taki porządek.[/quote] Władza wszystko zwala na głowy mieszkańców. Mieszkańcy mają sobie sami organizować kulturę, mają sobie sami organizować imprezy i czas wolny, sami dbać o porządek, sami budować parkingi, sami rozwiązywać wszystkie problemy! Władza zamiast ruszyć ty(mod)łek wysyła w teren pis(mod)owskich przebie(mod)rańców, którzy improwizują po osiedlach (patrz Grześ). To od czego do jasnej cho(mod)lery władza jest? Wiem, wiem, władza się za nas wszystkich modli! W takim razie niech bozia spełnia wymodlone prośby? Przecież problem ze śmieciami nie powstał wczoraj, trwa cały czas. To nie tylko problem ze śmieciami, spójrz na osiedla! Starówka będzie piękna, a jakże,… Czytaj więcej »

August II
August II

W błędzie jesteś Ciziten. To nie jest śmietnik Gminy tylko mieszkańców ul. Mickiewicza i oni za niego odpowiadają. Co Burmistrz ma do Twoich śmieci one są Twoje i to Ty odpowiadasz za ich wyprodukowanie i pozbycie się zgodnie z prawem. Tak jest i będzie do lipca 2013r. wtedy to Gmina będzie odpowiedzialna za odbieranie odpadów od mieszkańców. Teraz Ty odpowiadasz za swoje śmieci.
Jakie społeczeństwo taki porządek.

Citizen
Citizen

[quote name=”August II”]Tak narzekajmy n Burmistrza, Starostę i wszystkich urzędników bo to Oni po ciemku te śmieci podrzucają. Ludzie chcecie mieszkać w czystym mieście to przestańcie robić syf. Wy jesteście gospodarzami w mieście nie burmistrz. To o Was świadczy to co po sobie zostawiacie.[/quote]
G. prawda! Cały Olkusz jest zas(mod)yfiony, a władza ma klapy na oczach. Śmieci nie walają się dzień ani dwa, śmieci są ZAWSZE I WSZĘDZIE – a kto wybrał i kto rozlicza firmę sprzątającą miasto? Trudno wymagać czegokolwiek od ślepej władzy, władzo załóż okulary, dwie pary jak trzeba!

August II
August II

Tak narzekajmy n Burmistrza, Starostę i wszystkich urzędników bo to Oni po ciemku te śmieci podrzucają. Ludzie chcecie mieszkać w czystym mieście to przestańcie robić syf. Wy jesteście gospodarzami w mieście nie burmistrz. To o Was świadczy to co po sobie zostawiacie.

wsciekły podatnik
wsciekły podatnik

podnieszą podatek od nieruchomosci to niech postawią wieksze kosze. Cos za coś dla mieszkanców a nie do własnej kieszeni.

Gustek
Gustek

Smieci posprzątali w piątek o 21 w nocy po ciemku, wygląda, że się wstydzili. Wstydzić to się powinni nie ci co sprzatali ale Pan starosta i wszyscy urzędnicy starostwa powiatowego, którzy widzeli ten śmietnik i nie reagowali. Jaki pan, taki kram.

G....t
G....t

do kopernik:
Zgoda, że nie idzie ku lepszemu, ale trudno mi pogodzić się z faktem że w okoliczościach o których piszesz ja zadbałem o wywóz wielkogabarytowych śmieci ( na własny koszt ) a cwaniaczek woli zrobić chlewik i umyć ręce ( krytykując dodatkowo ). Firmy remontowe mogą to zrobić ale jak sam zadbasz będzie taniej, tyle w temacie.

kopernik
kopernik

Problem zaśmiecania to wina urzędasów!,jeszcze kilka lat temu co kilkadziesiąt metrów były wzdłuż chodników kosze na śmieci,ale KOSZTY zlikwidowały je,kiedyś dodatkowo, były duże kontenery na śmieci ale poco ma być czysto? mieszkaniec ma wyrzucić – ma wyprodukować 2 kg.odpadów miesięcznie,i 3 kg.plastików latem po napojach, Remonty we własnym zakresie ,dopasować czasowo do terminu zbiórki odpadów gabarytowych,zakup np.telewizora też dopasować do czasu zbierania przez odbiorców,no i oczywiście zmiana umeblowania też musi być dopasowana do czasu odbioru .NIEWOLNO zmieniać mebli w styczniu odbiór będzie we wrześniu,lub listopadzie. A traktując poważnie remonty wykonywane przez firmy, to firmy powinny być zobligowane do zabierania odpadów… Czytaj więcej »

G....t
G....t

Do Citizen:
Dla mnie jest rzeczą wtórną czy na urzedzie ktoś podsiadł moich kolesiów i politykują nie po mojej myśli, były wybory i tyle…
W kwestii śmieci: produkują je mieszkańcy gminy ( odpowiedz sobie kto .. ) i w ostaecznym rozrachunku płacą własną kasą i tą dotowaną z gminy. Jeżeli śmieci jest wiecej niż zakładaliśmy to albo musimy zapałcić więcej albo zbierajmy je na kupkę, ale w tym drugim przypadku możemy mieć pretensje do siebie. W ostatecznym rozrachunku i tak całość płacimy z naszych dochodów ( również z tymi wydatkowanymi z gminy ).

Citizen
Citizen

[quote name=”G….t”]
Niech odejdą w pierwszej kolejności brudasy, z władzą można rozliczyć się podczas wyborów.[/quote]
Ciemny lud wybiera ciemne władze 😆

Citizen
Citizen

.
Za porządek w moim domu odpowiadam ja, gospodarz, a za porządek w mieście odpowiadają TYLKO i WYŁĄCZNIE WŁADZE!!! Sy(mod)f był, jest i sy(mod)f będzie dopóki władza zamiast szykowania sobie naszym kosztem gniazdka w niebie nie zajmie się Olkuszem tu i teraz!

G....t
G....t

Uważam ze problem w tym przypadku nie dotyczy urzędników ( wszelkiej maści ) tylko powszechnych nawyków i kultury osobistej. Nie zrzucajmy winy na urzedy jeżeli sami możemy coś zmienić.

JerzyR
JerzyR

Ciekawe czy Starosta i urzednicy tolerowaliby taki smietnik przed swoimi domami?. Dlaczego w tym wypadku są ślepi i udają,że nic się nie dzieje złego?.

Rym pożyczony.
Rym pożyczony.

…….
Przy Starostwie,miły bracie.
Góra śmieci czeka na cię.

.

G....t
G....t

[quote name=”Citizen”].
Władzo odejdź tak cie błaga lud…! :)[/quote]

Niech odejdą w pierwszej kolejności brudasy, z władzą można rozliczyć się podczas wyborów.

G....t
G....t

A czy przypadkiem nie jest tak, że nie miasto oszczędza na wywozie śmieci tylko ty?

nieździwiony
nieździwiony

to dlaczego w mieście nie ma porządnych smietników kontenerowych ? skoro miasto chce oszczędzać na wywozie smieci to ma syf.Sam tam podrzuce swój tv bo do mojego sie nie zmiesci a czekac 1/2 roku z gratem nie zamierzam.

Citizen
Citizen

.
Władzo odejdź tak cie błaga lud…! 🙂

G....t
G....t

To nie jest jedyny przypadek i niemal reguła na terenia miasta i gminy. Mieszkańcy domostw i osiedli opłacają składki za wywóz i utylizację śmieci od ilości które są zaniżane a nadwyżki składują obok śmietnika lub u sąsaidów ( zdarza się że w sąsiednich miejscowościach).
Zadajmy sobie pytanie ile kg śmieci generuje 4/ 5 -cio osobowa rodzina a jaką ilość deklaruje ?
Dopóki nie będzie jednolitej ryczałtowej opłaty w obszarze gminy lub powiatu to takie patologiczne zjawiska będą nadal miały miejsce. Za czystośc i porzadek będziemy musieli zapąłcić znacznie wiecej ( – ) niż obecnie, ale za to zniknie problem cwaniaczków ( +).