1

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypadł jak zawsze na 20 września, natomiast 23 września w kalendarzu przedszkolnym zawsze wpisane jest powitanie Pani Jesieni, zaś ta zbieżność dat dała społeczności Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego impuls do połączenia imprez i podwójnego, hucznego świętowania.

Dlatego już nie tylko z przedszkolakami, ale z całymi rodzinami spotkała się Pani Jesień, aby w mocno zabawowej formie pokazać charakterystyczne dla niej zjawiska, artefakty i aktywności. Na początku jednak, jak to stało się tradycją tego przedszkola, kiedy impreza przybiera rodzinno-piknikową formułę, przywitał się z „Kornelowcami” Koziołek Matołek, dla którego dzieci odśpiewały hymn przedszkola. Przywitała się oczywiście także pani dyrektor Bożena Urbaniak, która wspólnie z Koziołkiem wypuściła w niebo kolorowe balony na znak oficjalnego rozpoczęcia świętowania. A Pani Jesień szybciutko się zaprezentowała i zaraz zaproponowała udział w przygotowanych przez siebie zabawach, do których miały przystąpić drużyny nie „Jagódek” czy „Żabek”, ale drużyny liści: zielonych, czerwonych, żółtych, pomarańczowych i brązowych, które dzieci losowały. Kiedy więc jedna drużyna przekopywała piaskownicę w poszukiwaniu ziemniaków (jak na prawdziwych wykopkach), druga ścigała się w przerzucaniu szyszek, trzecia rzucała do celu kasztanami, czwarta malowała wielki jesienny pejzaż, a piąta robiła pieczątki z ziemniaków lub kompozycje z kolorowych liści. I tak każda drużyna po kolei zaliczyła wszystkie pięć aktywności, po czym wszyscy: dzieci, rodzice i personel przedszkola, udali się na tradycyjny tego dnia posiłek, czyli ziemniaki pieczone – tym razem przygotowane na ognisku!

2

Posileni i gotowi do dalszego świętowania chętni mogli wziąć udział w kolejnych zabawach z Panią Jesienią, mogli też zjeżdżać na wielkim dmuchanym zamku albo dalej raczyć się sezonowymi pysznościami przygotowanymi przez personel kuchni pod wodzą intendentki, pani Sylwii Nocoń, i wspaniałymi ciastami podarowanymi przez niezawodnych rodziców. Na koniec zaś, kto tylko miał ochotę, mógł potańczyć różne tańce animacyjne z Panią Jesienią (czyli panią Eweliną Kluczyńską – Dudek) i Koziołkiem Matołkiem (czyli panią Anną Kaziród). Przy stanowiskach z jesiennymi sportowymi i artystycznymi aktywnościami asystowały pozostałe nauczycielki, czyli panie: Krystyna Glanowska, Dorota Gómułka, Dorota Olesiak, Agata Połeć, Danuta Sarota, Halina Tomsia i Ewelina Urbaniak, natomiast nad nagłośnieniem i oprawą muzyczną czuwała pani Małgorzata Gumółka.

3

Na imprezie pojawili się zaproszenia goście, czyli przedstawiciele Zarządu Osiedla Śródmieście oraz Prezes ZNP w Olkuszu, pan Marek Krzykawski.
Na koniec zaś koniecznie należą się podziękowania wszystkim przyjaciołom Przedszkola nr 3, dzięki którym całość została przygotowana wspaniale i z pompą, a każdy obecny tego dnia na imprezie rodzic czy opiekun mógł wszystkim raczyć się do woli.

4

Do tych często wieloletnich już przyjaciół, do których skierowane są podziękowania, należy zaliczyć firmy: Złoty Róg, Capri, MG Stanek, EMK Piekarnia Kiełtyka, Animisie, Lewiatan, friser.pl, Pimiento Argentino Grill oraz rodziców, którzy swój czas poświęcili na przygotowanie i obsługę oraz złożenie stanowiska z pieczonymi ziemniakami i grillowanymi kiełbaskami.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

5

6

7

8

9

10

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o