Gołaczewy

Kiedy wiejska społeczność zwyczajnie nadzwyczajnie się lubi, powstaje wiele widocznych dzieł dobrej współpracy i efektów pracy społecznej. Dobrym przykładem zżytej społeczności są Gołaczewy, gdzie prym w działaniu na rzecz wspólnego dobra są Rada Sołecka, panie z koła gospodyń wiejskich oraz brać strażacka. 21 października 2023 r. mieszkańcy wsi spotkali się na uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Seniora.

Spotkanie z lokalnymi seniorami ma już w Gołaczewach 11-letnią tradycję. Każdorazowo jest to okazja do wspólnej zabawy i docenienia roli osób starszych w środowisku. Gościnni gołaczewianie na swoje imprezy zawsze zapraszają gości, a w tym roku ich zaproszenie przyjęli: Andrzej Wójcik, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego wraz z żoną, radna powiatowa Barbara Haberka, reprezentująca również starostę Bogumiła Sobczyka, przewodniczący Rady Miejskiej w Wolbromiu Bartłomiej Żurek, władze Gminy Wolbrom reprezentowała naczelnik Beata Guzińska, nie zabrakło wikarego z gołaczewskiej parafii ks. Pawła Pasia, przybył Radosław Kuś, radny Rady Miejskiej w Wolbromiu, jednocześnie reprezentujący Zarząd Województwa Małopolskiego w osobie Pani Iwony Gibas, a także radny Kazimierz Pacia. Gołaczewianka, radna Monika Krzywańska, jako członkini KGW w Gołaczewach nie tylko uczestniczyła aktywnie w przygotowaniu uroczystości, ale także wraz z koleżankami z koła umilała gościom czas, poprzez pełen radosnej energii i uśmiechu występ artystyczny. Przybyli do lokalnej remizy podczas radosnej  biesiady jedli, pili, tańczyli i śpiewali… Bo kiedy ludzie się lubią, chętnie wspólnie pracują, ale i się bawią. Doceniając zaangażowanie pań z KGW radny Andrzej Wójcik w dowód sympatii i uznania za działania społeczne obdarował je przepięknymi czerwonymi koralami, będącymi symbolem Małopolski.

Spotkania organizowane cyklicznie dla seniorów cieszą się od lat wielką popularnością. Osoby starsze, nieczynne już zawodowo bardzo doceniają możliwość spotkania się w miłym gronie i każdorazowo zapewniają, że jeżeli tylko sił starczy, a zdrowie pozwoli z pewnością nie opuszczą kolejnej edycji Dnia Seniora.0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze