Olkusz

Niedzielnym spotkaniem w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, rozpoczęliśmy 14. edycję Rodzinnych Rozgrywek Sportowych. Uczestnicy zmagań w składach dziecko + rodzic mieli do zaliczenia trzy konkurencje: turniej mini piłki nożnej, tor przeszkód oraz trójbój. Wydarzeniu jak zawsze towarzyszyły spore emocje i przyjacielska atmosfera.

To już czternasty raz, kiedy do rywalizacji sportowo-rekreacyjnej przystępują rodzinne drużyny, w których dziecięca radość łączy się z doświadczeniem opiekunów. Dwuosobowe zespoły w cyklu trzech spotkań – od jesieni do wiosny – biorą udział w punktowanych konkurencjach, z których podczas finałowego starcia na stadionie w OSW „Czarna Góra”, wyłonimy zwycięzców edycji w trzech kategoriach wiekowych.

Pierwsze zmagania oparte były na turnieju piłkarskim 2×2, rozgrywanym systemem „każdy z każdym”, futbolowym slalomie dla Przedszkolaków, rozbudowanym torze przeszkód oraz trójboju, w skład którego weszły: rzuty piłką lekarską, unihokej i wyścig z szarfami. Każda konkurencja miała swojego lidera, a im lepsze notowania w konkretnym zadaniu, tym większa szansa na lepsze miejsce na podium po przeliczeniu punktów.

Wszyscy uczestnicy niedzielnej rywalizacji spisali się na medal, ale jak to zwykle bywa, ktoś musiał zająć dalsze miejsce, by wygrać mógł kto inny. W najmłodszej kategorii wiekowej, a więc wśród przedszkolaków najlepsza okazała się rodzina Macieja i Norberta Gawłowskich. Podium uzupełnili: mała Zosia Zając z tatą Jakubem oraz Melania Rejnowicz z mamą Aleksandrą.

Kolejne dwie kategorie obejmowały uczennice i uczniów szkół podstawowych. W młodszej grupie (klasy I – III) równych sobie nie mieli Michał Rejnowicz z tatą Karolem, a więc duet, który wygrał każdą z trzech konkurencji. Drugie miejsce dla Wojtka Kardasa z mamą Aleksandrą, natomiast podium uzupełniła Marysia Pałka z mamą Agnieszką. Na dalszych pozycjach znaleźli się: Kuba Pasternak z mamą Justyną oraz Tosia Gaszczyk z tatą Mariuszem.

W starszej grupie szkół podstawowych (klasy IV – VI) ponownie triumfowała rodzina Gawłowskich. Tym razem w parze z tatą Norbertem wystąpił syn Mateusz. Tuż za tą dwójką, ex aequo na drugim miejscu (z dorobkiem takiej samej ilości punktów) uplasowali się: Maja Kardas z tatą Krzysztofem, a także Antek Pasternak z mamą Justyną.

Wszyscy uczestnicy premierowej rundy 14. edycji Rodzinnych Rozgrywek Sportowych podczas ceremonii dekoracji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nie zabrakło również zaproszenia na kolejne rundy familijnych zmagań, które odbędą się zimą i wiosną. O konkretnych terminach oraz miejscu spotkań poinformujemy bliżej następnych odcinków tej niezwykłej rywalizacji.

Pomysłodawcą, organizatorem oraz fundatorem nagród w Rodzinnych Rozgrywkach Sportowych jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Więcej zdjęć tutaj – https://www.facebook.com/media/set/?set=a.843659750885703&type=3

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze