Za nami pierwszy w historii Olkuski Dzień Sportowych Talentów. Z inicjatywy trzech klubów reprezentujących trzy dyscypliny, uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Olkusz mogli wziąć udział w testach sprawnościowych, które w swoim założeniu miały być także natchnieniem dla młodych ludzi i zachęceniem ich do częstszej niż tylko w szkole aktywności fizycznej.

Olkuski Klub Sportowy Słowik, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz oraz Ludowy Klub Sportowy Kłos Olkusz połączyły siły i przy aprobacie Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji Pauliny Polak, w minioną środę w hali MOSiR w Olkuszu przeprowadziły premierową edycję Dnia Sportowych Talentów. Impreza nowa i godna naśladowania, bowiem w jednym miejscu w przeciągu kilku godzin na trzy boiska wyszło prawie trzysta dzieci z trzynastu szkół.

Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję, aby pod czujnym okiem trenerów spróbować swoich sił w trzech różnych dyscyplinach – piłce nożnej, ręcznej oraz tenisie stołowym. Była to innowatorska lekcja wychowania fizycznego, która przyniosła ze sobą dodatkowo mini testy sprawnościowe w skoku w dal, torze przeszkód, slalomie z piłką i biegu na krótkich dystansach. Takie testy wykonywane systematycznie dają wiedzę na temat sprawności dzieci oraz ich prawidłowego rozwoju fizycznego. Dlatego też środowe spotkanie, choć pierwsze, to na pewno nie ostatnie. Kolejne zaproszenie na Wiejską uczniowie otrzymają za około pół roku, wiosną.

– Wierzę, że ten dzień na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych imprez – mówił prezes OKS Słowik Rafał Pięta. – Bardzo się cieszę, że możemy się z Wami spotkać. Mocno popieramy takie inicjatywy – dodał z ramienia Kłosa Sławomir Tomsia. – Takie lekcje w-fu to naprawdę coś świetnego – przyznała Agata Nowak reprezentująca SPR.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz klubowe gadżety. Do wyróżniających się osób powędrowały również zaproszenia na bezpłatne miesięczne zajęcia. Być może ten dzień stanie się dla co poniektórych początkiem nowej sportowej drogi. Po cichu wszyscy z organizatorów na to liczą.

– Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, jak zawsze otwartej na takie inicjatywy – zaznacza Rafał Pięta. – To dla nas wielka radość, że możemy być częścią takich wydarzeń, które nie tylko uczą ale i gdzie króluje dziecięcy uśmiech – kwituje dyrektor MOSiR-u Dariusz Murawski.

Piotr Kubiczek Olkusz

« 1 z 2 »

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o