Czwartkowe spotkanie wyborcze na olkuskim rynku starającego się o reelekcję prezydenta RP Andrzeja Dudy  wzbudziło wiele emocji u naszych Czytelników, którzy od wczoraj licznie wyrażają swoje opinie na naszym profilu na FB. Spore zainteresowanie wywołał baner z napisem „Olkusz popiera prezydenta Andrzeja Dudę” i herbem Olkusza.  Właśnie w tej sprawie interweniował w naszej redakcji jeden z mieszkańców miasta.

-Kto wydał pozwolenie na użycie herbu i wypowiadanie się za Nasz Olkusz i naszych mieszkańców? Ja i wielu mieszkańców nie popieram prezydenta A. Dudy. A poszło w mediach w świat, że „Olkusz popiera”.  Jestem rodowitym olkuszaninem i nie zgadzam się na taką manipulację – napisał jeden z naszych Czytelników, prosząc o wyjaśnienie tej kwestii.

Pytania w tej sprawie wysłaliśmy dzisiaj do organizatorów spotkania oraz Urzędu Miasta i Gminy Olkusz. Do tematu powrócimy, gdy tylko otrzymamy odpowiedzi.

Aktualizacja: Tuż przed 14.00 otrzymaliśmy odpowiedź z Urzędu Miasta i Gminy Olkusz: -Do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu nie wpłynął wniosek o wykorzystanie herbu w materiałach poligraficznych organizatora czwartkowego spotkania – odpowiedział rzecznik prasowy UMiG Olkusz Michał Latos.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze