Uczniowie i nauczyciele z Ekonomika połączyli swoje siły, żeby pomóc niepełnosprawnemu chłopczykowi, Krzysiowi Cieśli. W swojej szkole zorganizowali koncert charytatywny, podczas którego byli i obecni uczniowie zaprezentowali na scenie swoje talenty. Jak się okazuje, uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu, to nie tylko przyszli ekonomiści. Wśród nich są utalentowani aktorzy, wokaliści, muzycy i kabareciarze. Podczas koncertu aula pękała w szwach, a program artystyczny wzbudził ogromny entuzjazm wśród uczniów. Dobra zabawa nie pozwoliła zapomnieć o celu przedsięwzięcia. Dla Krzysia uczniowie i nauczyciele zebrali 1667zł, które w całości zostaną przekazane na rehabilitację chłopca. 

– Bardzo się cieszymy, że chociaż tak możemy pomóc Krzysiowi. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali się do występów,  podsumowuje Cyryla Mazur, dyrektorka szkoły. Organizacją oprawy artystycznej zajęli się członkowie samorządu szkolnego i ich opiekunki. Nie pierwszy zresztą raz. – To jest już trzeci koncert charytatywny w naszej szkole. Taka forma pomocy dla bardziej potrzebujących już się sprawdziła i będziemy chcieli kontynuować tę dobrą tradycję w naszej szkole – mówi Anna Kluczewska, opiekunka szkolnego samorządu.

Wdzięczności za włożoną pracę nie ukrywa Ewa Cieśla, mama Krzysia. Chłopczyk urodził się 10 lat temu. Cierpi na bardzo rzadkie schorzenie, którym jest atrogrypoza, czyli wrodzona sztywność stawów. W 2004 roku przeszedł, zakończone powodzeniem, dwie kosztowne operacje w Dziecięcej Klinice Ortopedycznej w Aschau (Niemcy). Żeby Krzyś mógł się poruszać samodzielnie, konieczna jest ciągła rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt ortopedyczny, a konkretnie ortezy obu nóg. Ze względu na to, że chłopczyk rośnie, ortezy trzeba co pewien czas zmieniać. Koszt tego sprzętu to jednorazowo 9 tysięcy euro. Koszty rehabilitacji chłopca przekraczają możliwości finsowe rodziców.

Osoby, które znają Krzysia, opowiadają, że jest on dzieckiem niezwykle radosnym i pogodnym. Czaruje otoczenie swoimi niebieskimi oczami i ciepłym uśmiechem. Pomimo tego, że jest chory, rodzice starają się wychowywać go tak, jakby nie było żadnych barier. Krzysiu jeździ na rowerku, pływał z tatą kajakiem, uwielbia wędrówki po górach z rodzicami. Dwa razy był nawet na pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. 10-letni Krzyś kocha towarzystwo ludzi. Jest bardzo dzielny i z ogromnym zaangażowaniem uczy się nowych rzeczy. Chętnie zawiera nowe znajomości. – Otrzymujemy od otoczenia wiele przyjaźni, zrozumienia i pomocy. To bardzo pomaga i dodaje siły. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdy przyjazny gest i pomoc finansową – mówi Ewa Cieśla, mama chłopczyka.

Każdy, kto chciałby przyłączyć się do uczniów Ekonomika i dziesiątek innych osób, które już wsparły rodzinę, może przekazać pieniądze albo 1% podatku na jedno z poniższych kont.

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
50-420 Wrocław, ul. Traugutta 112 bud. E
Nr KRS 0000050135

Bank Pekao S.A. I Oddział Wrocław:

1) konto do zbiórek publicznych: 79 1240 1994 1111 0010 1861 8795 – z dopiskiem: Darowizna na cele ochrony zdrowia „Cieśla”

2) przekazywanie 1% podatku: 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839 – hasło subkonta: „Cieśla” Nr KRS 0000050135

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:14580}{joomplu:14588}{joomplu:14590}{joomplu:14597}


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze