Pandemia COVID-19 to głównie kryzys humanitarny – zagrożenie zdrowia i życia ludzi. Ale okoliczności powstałe w związku z wirusem pociągają za sobą istotne implikacje społeczno-gospodarcze. Świat zamarł, mierząc się ze strachem i niepewnością, jaka będzie przyszłość. Problem dotyka poszczególnych ludzi, ale i podmiotów gospodarczych – zarówno mniejszych, jak i tych potężnych. ES System K z Wolbromia, liczący się na rynku producent lad chłodniczych, mający przedstawicielstwa w kilku krajach świata, na kryzys zareagował szybko i kreatywnie. Walcząc o utrzymanie się na rynku, nie zapomina też o swojej społecznej misji.

Od kilku tygodni nasze życie zmieniło się radykalnie. Mierzymy się – i nie wiadomo jak długo jeszcze będziemy mierzyć ze strachem i niepewnością o zdrowie nasze oraz naszych bliskich, o miejsca pracy, o przyszłość. Nie wiemy, kiedy wrócimy do „codzienności” i czy ta, znana nam dotąd, w ogóle powróci. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie rozwijać się sytuacja. Ucząc się funkcjonować w nowej rzeczywistości, musimy rozwiązywać wiele problemów.

Na gospodarkę epidemia oddziałuje dwutorowo. Praktycznie w jednym momencie zmieniły się dotychczasowe zasady funkcjonowania społeczeństw. Następuje spadek wydatków konsumpcyjnych, czyli popyt. Problemy kolejnych firm, skutkują wzrostem bezrobocia, które powoduje ograniczenie możliwości nabywczych klientów i… pętla się zaciska. To nie lada wyzwanie dla przedsiębiorstw.

ES System K to producent nowoczesny i kreatywny, który na nową sytuację zareagował bardzo szybko, oferując na rynek potrzebne w czasach pandemii rozwiązania, jak: lampa CARE LIGHT, emitująca promieniowanie ultrafioletowe UVC, niszczące DNA niebezpiecznych mikroorganizmów, przemysłowe oczyszczacze powietrza Safe Air – urządzenia zaprojektowane z myślą o obiektach, wymagających najwyższych standardów higienicznych w zakresie jakości powietrza, łącznie z branżą medyczną, czy praktyczna linia dozowników SAFE HANDS, umożliwiających bezdotykową higienę rąk we wszystkich miejscach, gdzie kluczową sprawą jest bezpieczeństwo personelu i klientów.

Firma nie zrezygnowała też z misji społecznej, która jest ważnym elementem jej codziennej polityki biznesowej. Lokalna społeczność zawsze mogła liczyć na jej wsparcie w organizacji imprez, ważnych wydarzeń i różnych przedsięwzięć. W czasach, kiedy najważniejsza wydaje się walka z Covid19, ES System K włączył się w działania na rzecz ochrony zdrowia i życia ludzi.

– Postanowiliśmy przekazać nasze rozwiązania tam, gdzie walka z koronawirusem toczy się na pierwszej linii. Nasze profesjonalne przemysłowe oczyszczacze powietrza trafiły już do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz do Domu Dziecka Stanica w Katowicach, gdzie Safe Air zapewni czyste i bezpieczne powietrze pracownikom i podopiecznym tych placówek – informuje  Magda Warchoł-Koncewicz z ES System K.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze