Maria Beszterdo, Apolinary Ćwięczek , Józef Filas, Henryk Gamrat, Łukasz Kmita, Arkadiusz Królewicz , Przemysław Kwiatkowski, Wojciech Panek, Łukasz Piątek, Małgorzata Postołek , Zbigniew Stach oraz Sebastian Tomsia dołączyli do zaszczytnego grona koronabohaterów przekazując swoje diety na zakup tabletów dla młodzieży.

W trudnym czasie pandemii coraz więcej ludzi bezinteresownie pomaga potrzebującym. Dwunastu radnych Rady Miejskiej w Olkuszu postanowiło wesprzeć dzieci i młodzież z Socjalizacyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Olkuszu. Zgodnie z zapowiedziami darczyńców, do ośrodka trafi co najmniej 15 tabletów.

Całodobowa placówka działa przy ul. Legionów Polskich w Olkuszu od kilkunastu lat na zasadach Domu Dziecka, jako jednostka organizacyjna Starostwa Powiatowego w Olkuszu. Wychowawcy na co dzień pomagają dzieciom i młodzieży w nauce, organizują im czas wolny i wypoczynek, wspierają podopiecznych w trudnych, życiowych sytuacjach. Pomocną dłoń do nich wyciągnęli miejscy radni.

– Zakup tabletów został skonsultowany z Dyrekcją SPOW w Olkuszu. Placówka nie dysponuje odpowiednią ilością laptopów i sprzętu elektronicznego, tak aby każdy podopieczny mógł realizować obowiązek nauki na odległość ucząc się na swoim sprzęcie. Po naszym zakupie każdy podopieczny będzie wyposażony w taki sprzęt. Pandemia koronowirusa dotyka całe społeczeństwo. Chcemy przekazać ten dar  serca dzieciom, aby umożliwić im zdobywanie wiedzy i utrzymywanie kontaktu z rówieśnikami. Mamy nadzieję, że nasz gest wypływający z potrzeby serca  wywoła uśmiech na ich twarzach. Sprzęt trafi do placówki w ciągu najbliższych kilku dniach – podkreślają miejscy radni.

Zostań koronabohaterem! Angażujecie się w pomoc potrzebującym w czasie pandemii? Szyjecie maseczki, robicie zakupy seniorom, wyprowadzacie psy sąsiadom, a może organizujecie inne akcje? Piszcie do nas – redakcja @przeglad.olkuski.pl lub na www.facebook.com/przegladolkuski! Chętnie opiszemy Wasze inicjatywy!

fot. pixabay.com 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze