Największe wydarzenie sportowe w Polsce, jakim jest Euro 2012, nie mogło zostać niezawuważone przez najmniejszych miłośników futbolu. Przedszkolaki z olkuskiej ,,Trójki” chciały uczcić to sportowe wydarzenie i tuż przed oficjalną inauguracją rozegrały własny turniej – Euro Koziołki 2012.

Przedszkolny ogród zmienił się w prawdziwą piłkarską murawę. Do walki zagrzewali kibice z grup Jagódek, Krasnoludków i Słoneczek, ubrani i wyposażeni w gadżety adekwatne do imprezy. Wśród nich znalazł się najwierniejszy kibic – Bożena Urbaniak, dyrektorka placówki. Hitem rozgrywek był oczywiście sportowy przebój „Koko Euro spoko”. Podczas turnieju w szranki stanęły cztery zespoły Czerwonych, Białych, Szarych i Zielonych. Nad właściwym przebiegiem każdego z meczów czuwał trener Rafał Pięta, na codzień wiceprezes Olkuskiego Klubu Sportowego „Słowik”. Nie do pokonania okazała się drużyna Szarych, której zawodnicy otrzymali złote medale. Srebrne krążki powędrowały do Białych, a brąz za trzecie i czwarte miejsce przyznano dwum pozostałym drużynom.

– Niektórzy, bardzo przejęci zawodami, na kilka dni przed rozgrywkami Euro Koziołki 2012 trenowali na murawie wraz z rodzicami – komentują Agata Połeć i Małgorzata Gumóka, organizatorki tego wydarzenia sportowego w Przedszkolu nr 3. – Dzięki takiej inicjatywie są wyłaniane młode talenty piłkarskie, z których być może wyrosną gwiazdy piłki nożnej. Dzieci wspaniale się bawiły i dopingowały drużynom – dodają. Deklaracja nie jest gołosłowna, bo obecny na turnieju selekcjoner wyłonił liczną grupę chłopców kwalifikujących się do klubu sportowego, na co bardzo entuzjastycznie zareagowały dzieci i ich rodzice. Zrekrutowani chłopcy mają już za sobą pierwsze mecze.

eurokoziolki_6
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze