Wolbrom

Funkcjonariusze małopolskiej KAS wspólnie w policjantami z Olkusza zlikwidowali dużą nielegalną bimbrownię. Zatrzymano 6 tysięcy 500 litrów zacieru oraz urządzenia i inne surowce wykorzystywane do produkcji nielegalnego alkoholu.

W ostatnich dniach funkcjonariusze KAS i Policji wykryli w okolicach Wolbromia (woj. małopolskie) nielegalną wytwórnię alkoholu. W jednym z pomieszczeń budynku mieszkalnego mundurowi znaleźli sześć wielkich zbiorników typu Mauser oraz dwie beczki wypełnione zacierem. Poza tym przechwycili urządzenia oraz produkty wykorzystywane do produkcji alkoholu. Bardzo duża ilość zacieru oraz pozostałe materiały świadczą o tym, że w tym miejscu znajdowała się cała nielegalna fabryka.

Zbiorniki z alkoholem znajdowały się w trudno dostępnym pomieszczeniu, dlatego też bezpieczny transport zatrzymanych towarów wymagał przepompowywania całości ujawnionego alkoholu.

Właścicielowi posesji grożą konsekwencje prawne wynikające z ustawy o wyrobie napojów spirytusowych. Dalsze postepowanie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze