I miejsce ogród przy gospodarstwie

 

W gminie Trzyciąż trwają przygotowania dorocznego Święta Ziemniaka. Jednym ze stałych elementów tamtejszego święta plonów jest podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszy ogród. Jak zwykle wybór jury był bardzo trudny, bo zgłoszone do rywalizacji ogrody były bardzo różnorodne – jedno jest pewne, choć sentymentalnie trochę żal  – współczesne wiejskie ogrody coraz mniej przypominają dawne, tradycyjne przydomowe ogródki naszych babć…  

Zanim jury wyruszyło na wizytację ogrodów, próbowało określić kryteria, według których zamierzało przyznać nagrody. Zadanie okazało się niezwykle trudne, a wątpliwości rosły po odwiedzeniu każdej kolejnej posesji. W rezultacie uznano, że każdy ogród powinien mieć swój styl, ale równocześnie zachować odrębność (interesujący i niepowtarzalny wygląd) odpowiadającą upodobaniom właściciela – tłumaczy Ewa Dróżdż z BiOAK w Trzyciążu, organizatora konkursu.

Ogrody oceniała komisja w składzie: przewodniczący: Jan Książek – dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Olkuszu, wiceprzewodniczący Rady Gminy Trzyciąż, a członkami jury byli: Adam Łączny i Marian Kuś z Komisji Rolnictwa Rady Gminy Trzyciąż oraz Katarzyna Niedziela reprezentująca organizatora.

Po zakończeniu oględzin komisja wydała oświadczenie i ogłosiła listę laureatów:

Szanowni Państwo – uczestnicy konkursu!
Komisja serdecznie dziękuje za wzięcie udziału w współzawodnictwie. Jesteśmy wdzięczni za serdeczne i ciepłe przyjęcie i za to, że zechcieliście Państwo podzielić się pięknem Waszych ogrodów. Wszystkie zaprezentowane przez Państwa ogrody są piękne, w każdym z nich widać ogromną pracę ich właścicieli. To cieszy, bo oznacza, że nie jest Państwu obojętne, w jakim otoczeniu żyjecie.

W kategorii „ogród przy gospodarstwie rolnym” nagrodzeni zostali:

miejsce I – Maria Krawiec z Imbramowic – za różnorodność w ogrodzie oraz ciekawe podkreślenie zmienności pór roku odpowiednim doborem roślin.

zdj. na początku tekstu

miejsce II –  Ewa Żaba z Jangrota – za  ład i porządek obejścia oraz umiejętne połączenie elementów ogrodowej architektury z różnorodnymi  roślinami kwitnącymi

II miejsce ogród przy gospodarstwie

Miejsce III – Beata Pabisek z Zadroża – za umiejętne zagospodarowanie terenu i stworzenie pięknego barwnego ogrodu zielonego, w połączeniu z elementami małej architektury.

III miejsce ogórd przy gospodarstwie

 

W kategorii „ogród przydomowy” przyznano:

miejsce I – Marcie Łukasiewicz z Zadroża – za unikatową koncepcję ogrodu oraz ogólne wrażenie estetyczne i umiejętne zagospodarowanie dużej przestrzeni. Za nastrój ogrodu, drzewa i pnącza umiejętnie wyeksponowane i stanowiące integralną cześć ogrodu.

I miejsce ogródek przydomowy

Miejsce II – Elżbieta i Sylwester Pieszczek z Zadroża – za ciekawą aranżację przestrzeni, różnorodności nasadzeń, oryginalności oraz pomysłowość w urządzeniu ogrodu.

II miejsce ogródek przydomowy

Miejsce III – Celina Miodek z Milonek – za różnorodność gatunków roślinności, ciekawie zaaranżowany kącik wypoczynkowy oraz inne drewniane elementy dekoracyjne.

III miejsce ogródek przydomowy

Wyróżnienie: Czesław Kowalski z Małyszyc – za dbałość o otoczenie, ład i porządek.

Wyróżnienie

Nagrody z rąk wójta Romana Żelaznego zwycięzcy ogrodnicy odbiorą na plenerowej scenie podczas  „XII Święta Ziemniaka w Gminie Trzyciąż”, które odbędzie się  30 września 2018 r. W tych samych okolicznościach zostanie nagrodzony rolnik, który dostarczy największą ziemniaczaną bulwę na tegoroczny Konkurs na największego ziemniaka. W tej rywalizacji  mogą uczestniczyć wyłącznie mieszkańcy gminy Trzyciąż.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna Kozierska
2 miesięcy temu

Jak widzicie takie lampy sufitowe – https://www.lampy-ogrodowe.pl/produkty/kategorie/lampy-sufitowe ? Konkretne, solidne, trwałe modele? Co wy na to? Co wybrać?