Powiat

Wystarczy zaledwie kilka centymetrów śniegu, żeby skutecznie sparaliżować komunikację pomiędzy okolicznymi miejscowościami. Przekonali się o tym kierowcy, którzy w poniedziałek rano musieli wsiąść w samochód i dojechać do pracy. Nie obyło się bez stłuczek.

Nie tak wyobrażaliśmy sobie wszyscy tegoroczny Dzień Kobiet. Chwilowy powrót zimy zaskoczył kierowców w powiecie olkuskim. Za sprawą porannych opadów śniegu na wielu traktach tworzyły się korki. Doszło do kilku kolizji. – Kierowcy ewidentnie nie radzą sobie z jazdą w taką pogodę. Jadąc do pracy, widziałem, jak jeden z nich zakończył swoją podróż, lądując w rowie – relacjonował, dzwoniąc do naszej redakcji pan Andrzej, mieszkaniec Olkusza.

Utrudnienia w ruchu występowały m.in. na drogach wiodących z Olkusza do Klucz, Wolbromia i Bukowna. Ciężko było również dojechać z Klucz do Jaroszowca, czy z Bolesławia do Klucz lub do Bukowna. Nie obyło się bez interwencji straży pożarnej. – W poniedziałek strażacy brali udział w akcji związanej z kolizją dwóch samochodów osobowych w miejscowości Wierzchowisko na drodze gminnej relacji Brzozówka-Wierzchowisko. Nikt z podróżujących pojazdami nie odniósł obrażeń. W wyniku kolizji częściowemu uszkodzeniu uległy  pojazdy. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Wolbromiu – mówi Marcin Maciora, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolbromiu i oficer prasowy KP PSP w Olkuszu.

Pełne ręce roboty mieli również policjanci. – W dniu 8 marca 2021 r.  policjanci podejmowali  czynności w związku z 7 zdarzeniami drogowymi na  terenie Miasta i Gminy Olkusz. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to główna przyczyna zdarzeń drogowych jakie miały miejsce w tym dniu w powiecie olkuskim. Funkcjonariusze wystawili 6 mandatów karnych i jedno pouczenie. Wszyscy kierujący uczestnicy byli trzeźwi – mówi podkomisarz Katarzyna Matras, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

fot.pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze