Olkusz

Ogromnym powodzeniem cieszył się wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Leszczyńskiej-Kaszuby, który odbył się 10 września w Podziemnym Olkuszu.

Nic dziwnego, Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba dała się poznać jako artystka niezwykle utalentowana, o ogromnej wrażliwości i wyczuciu piękna poruszającego najgłębsze warstwy duszy.

Jak sama mówi, Faktury Wrażeń to projekt prezentujący grafiki na bazie zdjęć oraz fotografie ledwie muśnięte obróbką. Obraz końcowy balansuje na skraju snu i jawy, jest odrealniony, z niewyraźnym konturem i zamglonym tematem. Ten projekt to realizm magiczny, abstrakcja, indywidualne wrażenia i ich faktury.

Licznych gości powitała Kierownik Podziemnego Olkusza, Beata-Odrzywolska-Kokoszka, także w imieniu Dyrektora MOK Marcina Wierciocha.

Po słowie wstępnym Katarzyny Leszczyńskiej-Kaszuby każdy na swój sposób przeżywał emocje wzbudzane przez nastrojowe fotografie. Toczyły się dyskusje, artystce składano gratulacje, które przyjmowała z właściwą sobie skromnością.

Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba, fotografik, grafik, ceramik i garncarz jest członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP, Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (Fédération Internationale de l’Art Photographique), Polish Women Photographers, Grupy „Bez Nazwy” oraz Związku Ceramików Polskich.

Fotografuje od dzieciństwa, lubi eksperymenty, poszukiwania, zdjęcia nieoczywiste i grafizujące.

Zawodowo związana z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu. Prowadzi warsztaty ceramiki dla dorosłych i dzieci, jest pomysłodawcą oraz kuratorem Galerii Fotografii Interferencje działającej przy MOK Olkusz. Od wielu lat prowadzi własną pracownię artystyczną w dziedzinie ceramiki, rzeźby, fotografii, szeroko pojętych sztuk wizualnych.

W dziedzinie garncarstwa historycznego oraz rekonstrukcji wczesnego średniowiecza współpracuje z wieloma muzeami i instytucjami kultury.

Jest stypendystką Ministra Nauki za znaczące osiągnięcia artystyczne za rok 2020/2021, laureatką międzynarodowych konkursów, m.in. złotego medalu, dwóch brązowych, szeregu wyróżnień honorowych oraz akceptacji.

Ma za sobą kilka wystaw indywidualnych, kilkadziesiąt zbiorowych, w tym o zasięgu międzynarodowym, m.in. w Polsce, Australii, Brazylii, Luksemburgu, Serbii, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie, Hiszpanii, Portugalii, Luksemburgu, Szwajcarii, we Włoszech…

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy Faktury Wrażeń. W pięknym, Podziemnym Olkuszu, gdy za oknem rynek tętni życiem, możecie przeżyć i zachować w pamięci coś niezwykłego…

MOK Olkusz
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze