Bukowno

Bukowno po raz kolejny pokazało, jak można aktywnie spędzić wolny czas. W minioną niedzielę, 12 września b.r. odbył się w tym mieście XIX Rodzinny Rajd Rowerowy. W imprezie wzięło udział 500 rowerzystów z niemal 30 miejscowości. Organizatorem wydarzenia był klub UKS KUSY oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Rodzinne Rajdy Rowerowy w Bukownie od lat cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród bukowian, ale także pośród mieszkańców ościennych miejscowości. Dzięki temu impreza ta na stałe wpisał się do kalendarza sportowych wydarzeń w naszej okolicy. Skutkuje to ogromnym zainteresowaniem, które pomimo pandemicznych ograniczeń, nie maleje. W niedzielnej imprezie wzięło udział 500 uczestników, którzy przybyli z niemal 30 miejscowości.

 Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach, podobnie jak we wcześniejszych edycjach imprezy, mieli do pokonania trasę liczącą około 13 kilometrów. Wiodła ona ze stadionu MOSiR, przez Podlesie i Bór Biskupi, z powrotem na bukowieński stadion. Najszybsi zawodnicy potrzebowali zaledwie kilkunastu minut na pokonanie tego dystansu. Ostatni uczestnicy zameldowali się zaś na mecie po około godzinie od wyjazdu.  Uczestnicy zabawy zgodnie podkreślają jednak, że bardziej niż czas dojazdu do celu  liczył się sam udział w imprezie i przejazd w peletonie.

Tradycyjnie już malowniczą trasę rowerową zabezpieczała policja, strażacy oraz ratownicy medyczni. Przed startem rowerzyści otrzymali jednakowe, czarne koszulki, w których przemierzali całą trasę. Na mecie na uczestników czekała kiełbaska z rożna, napoje oraz nagrody. Jak informują organizatorzy imprezy, Nagroda główna rajdu, czyli rower marki Giant, powędrowała do mieszkańca Przenia.

Partnerami rajdu byli: ZGH „Bolesław”, BolTech, GIANT Robert Głowacki, ARKOP, Lodziarnia Karolczyk, PabloSport, Max Elektro, Black Red White, Intermarche Bukowno, Vilcore.

W minioną niedzielę, 12 września b.r. odbył się w Bukownie XIX Rodzinny Rajd Rowerowy. W imprezie wzięło udział 500 rowerzystów z niemal 30 miejscowości.
Zdjęcia: A.N.Q.A.
« 1 z 4 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze