Olkusz

 Ferie w Bibliotece to świetny wybór! Przekonały się o tym dzieci, które wzięły udział w zajęciach organizowanych przez olkuską Bibliotekę.

Zimowe ferie w olkuskiej Książnicy rozpoczęły się nowymi, cyklicznymi zajęciami „Uczymy się czytać z Biblioteką”, przeznaczonymi dla dzieci w wieku od 5 do 6 lat.

W poniedziałki i wtorki dzieci (od 8 do 12 lat) wzięły udział w kreatywnych warsztatach pod hasłem  „Zimowa wyprawa do krainy Bogów i Herosów”, inspirowanych mitologią grecką. Uczestnicy zajęć m.in. poznali historię i atrybuty Hermesa, Ateny, Posejdona oraz Erosa. Stałym punktem spotkań były też kreatywne warsztaty oraz tematyczne zabawy integracyjne.

W czwartki i piątki z kolei najmłodsi czytelnicy olkuskiej biblioteki (od 5 do 8 lat) brali udział w zajęciach „Zimowe zabawy z książką”. Nasi milusińscy dowiedzieli się m.in. jak wygląda Pani Zima, dlaczego należy zimą dokarmiać ptaki oraz w jaki sposób bezpiecznie bawić się podczas zimowego wypoczynku.

W czasie ferii dzieci wzięły również udział w cyklicznych zajęciach: „Po kodzie do kłębka”, „Bajkowe soboty dla rodziny” oraz „Rozumiem, co czytam”.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom za udział w tegorocznym projekcie „Ferie w Bibliotece”  i zapraszamy do olkuskiej Biblioteki!

Na naszym profilu na facebooku dostępne są zdjęcia z zajęć. POLECAMY!


Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze