Olkusz

Ferie zimowe 2024 z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu dobiegły końca. Przez dwa tygodnie wspólnie z naszymi partnerami, zorganizowaliśmy ponad 100 godzin ruchu i zabawy dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Olkusz. W programie aktywności sportowo-rekreacyjnych znalazły się zajęcia cykliczne, takie jak: nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach, akademia karate i samoobrony, szkółka tenisa ziemnego, ABC wspinaczki, treningi piłki nożnej i lekkoatletyki, animacje sportowe oraz turnieje tenisa stołowego.

Ogółem w trakcie akcji „Ferie z MOSiR-em 2024”, z różnych form aktywności skorzystało blisko 1200 uczestników! Udział we wszystkich zajęciach, prowadzonych od poniedziałku do piątku był bezpłatny.

W tym roku wróciliśmy do wspólnych spotkań na lodowisku i na ściance wspinaczkowej. Obie listy uczestników zapełniły się bardzo szybko, a zabawa w trakcie zajęć była przednia. O sprawne i bezpieczne prowadzenie treningów zadbali instruktorzy z grup Free Skater oraz Speleoklub Olkusz. Dodatkowo zaprosiliśmy wszystkich do wzięcia udziału w popołudniowej „XXIX Akademii Karate i Samoobrony” prowadzonej przez Klub Karate Kyokushin Bukowno-Olkusz.

Dzieci i młodzież szkolna mieli również okazję uczestniczyć w otwartych treningach piłki nożnej, o jakie zadbali trenerzy Olkuskiego Klubu Sportowego Słowik, a także lekkiej atletyki, pod czujnym okiem szkoleniowców lekkoatletycznej sekcji KS-u Olkusz. O tenisowe wrażenia zadbali natomiast – Katarzyna Kulig, prowadząca zajęcia z ABC ziemnej odmiany tej dyscypliny, a także Jakub Łaskawiec ze swoimi kolegami po fachu z sekcji tenisa stołowego z LKS Kłos Olkusz.

Własnymi siłami przeprowadziliśmy animacje sportowe. Trzygodzinne zajęcia, podczas których zachęcaliśmy do wspólnej aktywności fizycznej  odbyły się w cyklu siedmiu spotkań, a na każdym z nich, zaproponowaliśmy wiele zabaw i gier indywidualnych oraz drużynowych, a także konkurencje sprawnościowe, w których uczestnicy zdobywali punkty. Dzieci wzięły udział m.in. w zawodach zbierania grzybków, przeciągania hula-hop z piłką, pokonywania różnorodnych torów przeszkód, turnieju rzutów krążkami hokejowymi i woreczkami do celu oraz grze w „kolorową układankę”. Zajęcia odbywały się na sali treningowej jak i na parkiecie sali głównej, gdzie było wystarczająco dużo miejsca na grę w piłkę nożną, zbijaka, wyścigi w rzędach, slalomy, sztafety itd.

Na zakończenie każdych zajęć, uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Najlepsi zawodnicy w cyklu turniejów tenisa stołowego, poza dyplomami otrzymali również medale i nagrody w postaci sprzętu sportowego ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Zadbaliśmy także o to, by każdy uczestnik animacji sportowych, bez względu na miejsce zajęte w klasyfikacji generalnej podzielonej na dwie kategorie wiekowe, otrzymał nagrodę rzeczową za obecność i systematyczność. Uczestnikom Akademii Karate i Samoobrony miłą niespodziankę sprawiła za to firma Plexiled.pl z Olkusza, która ufundowała pamiątkowe medale.

„Ferie z MOSiR-em 2024” zostały przeprowadzone we współpracy z: Urzędem Miasta i Gminy Olkusz, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym nr 1, Klubem Kyokushin Karate, OKS „Słowik” Olkusz, sekcją lekkoatletyczną KS Olkusz oraz tenisa stołowego LKS „Kłos” Olkusz. O wodę dla uczestników animacji sportowych zadbało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu.

Dziękujemy wszystkim za udział w zajęciach i już teraz zapraszamy na letnią przygodę w ramach „Wakacji z MOSiR-em 2024”.

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze