Najpierw rozbudowa, później nowi pracownicy – firma IMI Hydronic Engineering powiększa halę w Olewinie, bo zapotrzebowanie na jej produkty jest coraz większe. Równolegle spółka buduje także drugi obiekt w Rudzie Śląskiej.

IMI Hydronic Engineering jest częścią międzynarodowego koncernu technologicznego IMI plc wywodzącego się z Anglii. Spółka rozpoczęła swoją działalność w 1862 roku od produkcji amunicji. Obecnie koncern zatrudnia na całym około 13 000 pracowników i jest wiodącym światowym dostawcą systemów dystrybucji i regulacji hydraulicznej.

–  Produkty firmy IMI pozwalają kształtować komfortowe warunki w pomieszczeniach przy odpowiednio niskim zużyciu energii – tłumaczy Tomasz Kądziela, specjalista ds. magazynowych. Przedsiębiorstwo produkuje m.in.: podzespoły instalacji grzewczych i chłodniczych, zawory i odpowietrzniki, automatyczne układy odgazowania próżniowego oraz systemy utrzymania ciśnienia.

W Polsce rozwój firmy IMI Instalacje Sanitarne, a od 2000 roku IMI International, największego przyspieszenia nabrał po 2005 roku. W tym roku uruchomiono w Polsce pierwszą linię montażową w Olewinie i rozpoczęto produkcję zaworów STAD. Wysoka jakość, wdrażenie metodologii LEAN na światowym poziomie, dotrzymywanie rygorystycznych standardów montażu, wydajność zakładu i konkurencyjne koszty produkcji szybko zostały docenione przez kierownictwo koncernu. W następnych latach uruchomiono w Polsce montaż i uzbrajanie kolejnych produktów z oferty: od małych zaworów regulacyjnych i termostatycznych, przez automatykę i balancing, po zawory np. o dużych średnicach wykonywane na zamówienie.

– Oferujemy naszym klientom nie tylko szerokie spektrum rozwiązań do instalacji wodnych, ale też w olbrzymią wiedzę, doświadczenie w tej dziedzinie i wsparcie inżynieryjne podczas projektowania, doboru i eksploatacji systemów. Za naszymi markami stoi wiele inicjatyw mających na celu kształcenie i podnoszenie poziomu wiedzy na temat instalacji hydraulicznych, niezależnie od tego, czy są to rozbudowane układy pracujące w budynkach wysokościowych, czy w małych obiektach mieszkalnych.  – mówi Marek Piecha, menadżer fabryki w Olkuszu.

Dziś olkuska fabryka to zakład z nowoczesnymi liniami produkcyjnymi. Imponujące zaplecze logistyczne i powierzchnia magazynowo-produkcyjna o wielkości 5 tys. m2 służą zaspokajaniu potrzeb nie tylko polskiego rynku, ale też całej Europy Środkowo-Wschodniej. Obiekt zlokalizowany w naszym mieście stał się dla koncernu jedną z głównych fabryk,  a wszystko to dzięki wielkim nakładom pracy na ciągłe doskonalenie linii produkcyjnych i inwestycje w ludzi. Aktualnie w Olewinie dobiega końca budowa kolejnej hali o powierzchni 4,7 tys. m2, którą realizuje firma MARO Romana Chłosty. Do końca roku planowane jest zwiększenie zatrudniania z  375 do 450 osób.

To nie jedyna inwestycja spółki w naszym kraju. Przedsiębiorstwo uruchomiło niedawno Centrum Dystrybucyjne, zlokalizowany w Rudzie Śląskiej. IMI wynajmuje tam hale wysokiego składowania na około 12,5 tys. miejsc paletowych o łącznej powierzchni 13,5 tys. m2. W celu zwiększenia powierzchni produkcyjnej przeniesiony zostanie magazyn wyrobów gotowych, znajdujący się dotychczas w Olkuszu. Obiekt wyposażony jest w 15 ramp załadunkowych oraz Nowoczesny dwupiętrowy biurowiec.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze