la_czw1

Klub MUKS ILKUS, chcąc uaktywnić młodzież pod względem sportowym oraz zapewnić jej czas wolny w sposób zorganizowany, sięgnął do sprawdzonych  tradycji i już po raz ósmy zorganizował „ Czwartki LA”. Finał odbył się 29 września na stadionie Czarna Góra w Olkuszu.

„Czwartki LA” mają długoletnią tradycję. Pierwsze zawody zostały rozegrane już w latach 60 – tych, miały one za zadanie wyłonić młodzież utalentowaną sportowo. Wielu wybitnych polskich lekkoatletów zostało na ,,Czwartkach” zauważonych, a później swoje talenty sportowe rozwijali już w klubach sportowych. Byli to między innymi: wspaniała sprinterka Irena Szewińska, przeszkodowiec Bronisław Malinowski, kulomiot Władysław Komar, sprinter Marian Woronin, czy skoczek wzwyż Jacek Wszoła.

W ramach Finału Czwartków LA zorganizowany został bieg na 300 m, z okazji X-lecia Klubu MUKS Ilkus Olkusz. Prawo startu mieli zawodnicy z rocznika 94 i młodsi.