Olkusz

W przyszłym roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olkusz obchodzi 65 – lecie istnienia spółki. Z tej okazji wybuduje dla mieszkańców Olkusza fontannę. Znajdzie się ona w Dolince na osiedlu Młodych.

W ubiegłym tygodniu olkuski burmistrz i prezes „Wodociągów” spacerowali po Dolince, zastanawiając się nad lokalizacją fontanny. – Jestem przekonany, że ta inicjatywa przyniesie wiele radości najmłodszym mieszkańcom, choć nie tylko – wszyscy bowiem wiemy, jakie ukojenie daje fontanna w upalne dni – mówi olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

Nowa atrakcja musi być usytuowana w miejscu, na które pozwoli dostępna infrastruktura. Gdy lokalizacja zostanie ostatecznie wybrana, wówczas rozpoczną się prace projektowe. – W maju 2021 roku, jak co roku, promując Miasto Olkusz oraz branżowy Dzień Pracownika Komunalnego i Światowy Dzień Wody, w bardzo atrakcyjnym dla olkuszan miejscu posadowiona zostanie fontanna z okazji 65-lecia Spółki. Budowa fontanny będzie kontynuacją naszych działań promocyjnych, które zapoczątkowała budowa zdrojów wodnych w przestrzeni publicznej i w placówkach oświatowych – mówi prezes PWiK sp. z o.o. Alfred Szylko.

fot. UMiG Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o