szkele

Wolbrom stawia na nowoczesność. Nabór dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych oraz do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2017/2018 będzie odbywał się przez system elektroniczny.

Rodzice niekorzystający z komputera i Internetu będą mogli pobrać i złożyć dokumenty w formie tradycyjnej w placówce oświatowej „pierwszego wyboru”.

 

Dotychczas elektroniczny nabór uczniów i studentów spotykany był raczej w przypadku szkół wyższych i średnich. Idąc tym śladem władze oświatowe Wolbromia zdecydowały się usprawnić nabór do przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych. Rejestracji można dokonać pod adresem http://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/gminawolbrom (szkoły podstawowe) i  http://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gminawolbrom (przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych). Według informacji opublikowanej na stronie internetowej Wolbromia, po otwarciu systemu należy wypełnić formularz wniosku zgodnie swoją listą wyborów, wydrukować, podpisać i dostarczyć go wraz z załącznikami do szkoły lub przedszkola „pierwszego wyboru”. Przy wypełnianiu wniosku drogą elektroniczną zostanie automatycznie wygenerowane hasło, dzięki któremu, w powiązaniu z nr PESEL dziecka rodzice w wyznaczonym terminie będą mogli sprawdzić, czy dziecko otrzymało miejsce w wybranym przedszkolu, oddziale przedszkolnym lub w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

Aplikację trzeba złożyć w wyznaczonych w terminach: 6 – 10 marca – w przypadku chęci kontynuacji korzystania z tej samej jednostki, do której dziecko już uczęszcza oraz w dniach od 13 do 17 marca – kiedy dziecko zapisywane jest do przedszkola po raz pierwszy. W przypadku zapisów do pierwszych klas szkoły podstawowej aplikację należy wypełnić w dniach 6-10 marca. Do klasy pierwszej szkoły podstawowej w pierwszej kolejności przyjmuje się z dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły na podstawie zgłoszenia rodziców. Dzieci spoza obwodu przyjmowane są w miarę wolnych miejsc. Informacja o sposobie rejestracji dzieci w nowy sposób ukazała się na stronie internetowej Wolbromia rano 9 marca 2017 r.

Jak wyjaśniają władze Wolbromia, wprowadzenie elektronicznego systemu rekrutacji pozwoli uniknąć problemów związanych przede wszystkim z blokowaniem miejsc w kilku przedszkolach i szkołach podstawowych przez te same dzieci. System, w którym znalazła się oferta wszystkich szkół i przedszkoli, prowadzonych przez gminę Wolbrom, zapewnia bezpieczeństwo danych na wszystkich etapach procesu przyjmowania dzieci do przedszkoli i szkół podstawowych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
niewiasta
niewiasta
5 lat temu

Przedszkole mogło by powstać jedna lub dwie grupy w gimnazjum nr.4 w WOLBROMIU .Budynek duży pięknie nasłoneczniony kuchnia jest i sale duże.Miały by wygodę dzieci i,rodzice,a ludzie pracę.Trzeba by było przed szkołą zrobić kilka miejsc postojowych a jest na to miejsce .Rodzice przywożą dzieci i autobus z dziećmi to zatrzymują się na jezdni a to stwarza Duże niebezpieczeństwo.Matki by się nie zamartwiały czy dostanie się pociecha do przedszkola..Urzędnicy nie bójcie się ludzi którzy czasem podpowiadają rozwiązania korzystne lub mniej korzystne Rozważyć można.Mam takie uczucie że w urzędzie tylko Pan Burmistrz pracuje i część urzędników .Urzędnikom niektórym przeszkadzamy bo mają swoje teorie albo oczekują na emeryture i mają w nosie albo niewiedza która jest ciemniejsza od nocy.Kłania się myśląca zawsze dla ogółu i siebie niewiasta.

Lolll
Lolll
5 lat temu

Przerost formy nad treścią. Elektroniczne śmojeboje. Ważne żeby dziecko przyjęli