forum romanum

Niedawno pisaliśmy o propozycji powiatu olkuskiego dotyczącej zamiany nieruchomości. Władze powiatu chcą oddać gminie połowę udziałów budynku dawnego starostwa w zamian za segment, w którym siedzibę ma Zespół Szkół Specjalnych. Do tego „dorzucą” jeszcze parking w centrum miasta.

Miejscy radni dopiero zaczęli dyskusję na ten temat. Z pierwszych rozmów toczonych na ostatnim posiedzeniu Komisji Rozwoju Gospodarczego wynika, że propozycja nie spotkała się z zainteresowaniem. Niektórzy dziwili się, że powiat chce coś w zamian za oddanie udziałów w budynku dawnego starostwa, które kilka lat temu dostał za darmo. Co najwyżej, można powiatowi zwrócić środki, które poniósł na tzw. nakłady bieżące. Niezadowolenie wzbudziła też kwestia oddania szkolnego segmentu w budynku przy ul. Kochanowskiego. Perspektywa tworzenia w ten sposób kolejnej współwłasności nie wszystkim się podoba. Padła też propozycja, że może lepiej przenieść ZSS do budynku przy ul. Żeromskiego.

Miejscy radni są zgodni co do tego, że stare starostwo powinno mieć jednego właściciela. Pojawił się też pewien pomysł, co można zrobić z zabytkowym obiektem. Otóż…nic. – Są na świecie miasta, które nie wstydzą się, że mają u siebie ruiny – na przykład Akropol czy Forum Romanum. Dlaczego Olkusz miałby nie mieć czegoś podobnego? Ja bym zostawił ten budynek tak, jak jest – taka propozycja padła z ust Andrzeja Drapacza. Patrząc na stan zabytkowego obiektu można odnieść wrażenie, że pomysł ten jest realizowany od dawna.

Trudno przewidzieć, kiedy samorządowcy dojdą do porozumienia w sprawie przyszłości dawnego starostwa i słowa zamienią w czyny. Kolejną turę rozmów zapowiedziano na następne posiedzenie Komisji Rozwoju. Czy po kilku latach debatowania nad zabytkiem, powiatowi i gminni radni wykażą się wreszcie umiejętnością podejmowania decyzji?

 

16
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
16 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
Same złomyradnyLukgigikolo Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
olkuszak
olkuszak

niech ta komisja dalej tak działa to ten budynek zawali się i w tedy będą szukać winnych . raz na zawsze jest szansa zróbcie to cholerni rajcowie i niech nie straszy ten budynek ,skończcie te głupawe podchody kto kogo przechytrzy 😳 😳 😳 😳

Młody
Młody

„Ja bym zostawił ten budynek tak, jak jest – taka propozycja padła z ust Andrzeja Drapacza.”

Jaka władza takie pomysły – chociaż …w przyszłości … piękne Forum Romanum może mieć wzięcie.

marycha
marycha

[quote name=”Radny Drapacz”]Są na świecie miasta, które nie wstydzą się, że mają u siebie ruiny – na przykład Akropol czy Forum Romanum. Dlaczego Olkusz miałby nie mieć czegoś podobnego? Ja bym zostawił ten budynek tak, jak jest – taka propozycja padła z ust Andrzeja Drapacza..[/quote]No i to jest właśnie wizjonerskie podejście do tematu! Czy radny Drapacz nie zechciałby wskazać nam źródła, w którym zaopatruje się, oczywiście legalnie, w owo cudo, po którym miewa TAKIE odjazdowe wizje? Też byśmy chcieli popatrzeć na stare starostwo, a zobaczyć grób Agamemnona, luknąć na nowe – ujrzeć Circus Maximus, bazylika mniejsza – byłaby większą, ruski… Czytaj więcej »

mama
mama

Jestem matką niepełnosprawnego dziecka i wolałabym aby szkoła specjalna została tam gdzie jest, a nie została przeniesiona! Dzieci niepełnosprawne to nie towary żeby ich przenosić ! ciekawe czy się środki finansowe znajdą na dostosowanie potrzeb dzieci niepełnosprawnych, zapewne nie bo zazwyczaj są Oni traktowani jako towar drugiej jakości. Radni oczywiście swoje przełsanki widzą, a nie wnikają w dobro potrzebujących. Ja popieram pomysł władz starostwa, starają się pomóc, a inni dopatrują sie drugiego dna tej pomocy !

olkuszak
olkuszak

tak jest „mama” władza UMG powinna działać jak najszybciej bo nie daj Bóg jeszcze Starosta Piasny się rozmyśli i będzie po filipku 😆 😆 😆 😆

enigma1952
enigma1952

Dajcie Tadziowi R. a on szybko upora się z problemem rewitalizacji, z którymi od lat boryka się miasto i powiat. On (Tadzinek) pokarze jak powinno robić się biznesy. Starostwo odzyska dawną świetność i sławę a i będzie przynosiło niemałe dochody braciszkom zakonnym. Myślę, że tak powiat jak i miasto bardzo chętnie zrzeknie się własności na rzecz oligarchy z Torunia naszego jakże „zasłużonego i sławnego” rodaka. Przecież we władzach są sami „dobrzy chrześcijanie” i zapewne chcieliby za swojego żywota przysłużyć się hojnością swojemu Panu. W miejscu dawnego już „niesłusznego” pomnika mógłby powstać nowy np. z Tadziem na cokole. Starostwo i pomnik… Czytaj więcej »

Starowinka
Starowinka

Od młodości marzyło mi się zobaczyć na własne oczy choćby jeden zabytek starożytnego Rzymu, to marzenie niestety ale z upływem czasu i nadciągającej starości oraz lichej renciny oddalało się w szybkim tempie. A tu nagle jest szansa i to bez konieczności wyjazdu do odległego Rzymu. Teraz tylko prosić będę o zdrowie, może uda mi sie dozyć tej chwili, aż starostwo stanie się ruiną równą tej z fotki lub podobnej do jednej z licznych jakie posiada wieczne miasto.

mama
mama

@Olkuszak Pani Starosta jest kobietą konkretną, rzeczową i j raz podjętej decyzji nie zmieni ! Teraz ruch należy do pana Burmistrza i to On powinien popatrzyć okiem bardziej jako człowiek bo tu liczy się dobro dzieci niepełnosprawnych, którzy powinni mieć swoje miejsce , aby mogły dalej się rozwijać i edukować, a nie fundować im huśtawki emocjonalnej. Tu trzeba mieć na względzie dobro pomocy słabszemu , a reszta powinna zejść na dalszy plan. Władze Starostwa na pewno mają to na względzie i starają się pomóc !

Starowinka
Starowinka

[quote name=”marycha”][quote name=”Radny Drapacz”]Są na świecie miasta, które nie wstydzą się, że mają u siebie ruiny – na przykład Akropol czy Forum Romanum. Dlaczego Olkusz miałby nie mieć czegoś podobnego? Ja bym zostawił ten budynek tak, jak jest – taka propozycja padła z ust Andrzeja Drapacza..[/quote]No i to jest właśnie wizjonerskie podejście do tematu! Czy radny Drapacz nie zechciałby wskazać nam źródła, w którym zaopatruje się, oczywiście legalnie, w owo cudo, po którym miewa TAKIE odjazdowe wizje? Też byśmy chcieli popatrzeć na stare starostwo, a zobaczyć grób Agamemnona, luknąć na nowe – ujrzeć Circus Maximus, bazylika mniejsza – byłaby większą,… Czytaj więcej »

grześ
grześ

Radny Drapacz próbował być dowcipny, a wyszło jak zwykle. Pożytek z jego pomysłów jak zwykle marny niestety

kolo
kolo

Drapacz wyprowadził sie z Osiedla Młodych i .. niestety – juz kwiatków na Dzień Kobiet nie bedzie rozdawał po osiedlu.. I sprawy osiedla jakby juz dla niego nie istnieją – moze czas zmienić (moderacja) na normalnego radnego ??

gigi
gigi

A ja lubię zabytki.Mam do nich szacunek. Natomiast nie znoszę braku poczucia humoru,

Luk
Luk

Ktoś tu wstrzymuje chyba bąki, bo znowu (moderacja) pomysły w głowach się rodzą.

Luk
Luk

Następny, któremu się wydaje jak radnemu Drapaczowi ze to co pisze jest śmieszne i zabawne .

radny
radny

to ma byc FORUM ROMANA ha ha

Same złomy
Same złomy

[quote name=”radny”]to ma byc FORUM ROMANA ha ha[/quote]

może Wojtka 🙂