zwolnieni z teorii

Miło nam poinformować, że I Liceum zostało wyróżnione w kolejnym rankingu. W listopadzie 2015r. „Rzeczpospolita” wspólnie z Social Wolves opublikowała „Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości”, który powstał na podstawie wyników w pierwszej ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii” i który docenia te szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu oraz rozwojowi kompetencji praktycznych uczniów. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1065 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2014/15.
Wśród wyróżnionych nie zabrakło młodzieży I LO w Olkuszu. W ubiegłym roku szkolnym zespół w składzie: Beniamin Wołkiewicz, Michalina Rolka, Katarzyna Nocoń, Martyna Biernacka, Piotr Cygankiewicz opracował, zaprezentował i zrealizował projekt „Wszystko w Twoich Rękach”, udowadniając tym samym, ze potrafi dostrzec i zdefiniować problemy swojego otoczenia, znaleźć sposób jak im zaradzić oraz dzięki wspólnemu wysiłkowi i umiejętności współdziałania, przeprowadzić projekt tak, aby je rozwiązać.

zwolnieni z teorii1

Uczniowie I LO zostali docenieni, a także zaproszeni do udziału w finałowej gali, która odbyła się 23 kwietnia 2015 r. w SOHO Factory w Warszawie i była podsumowaniem realizowanych przez sześć miesięcy przedsięwzięć. Nagrody za najlepsze projekty społeczne wręczali patroni honorowi olimpiady – Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz Minister Edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska, jak również popierający olimpiadę pracodawcy – Prezes PZU Andrzej Klesyk i Dyrektor Microsoft Marek Kosycarz. Projekt „Wszystko w Twoich Rękach” zdobył nagrodę Social Wolves – wyróżnienie Brązowy “Wilk” za Najlepszy Projekt Społeczny w miejscowości poniżej 200 tys. mieszkańców.

zwolnieni z teorii2
W „Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości” pod uwagę wzięte zostały dwa kryteria: (1) Autorzy projektów – liczba uczniów szkoły, którzy ukończyli swój projekt społeczny, tj. zostali Finalistami olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, odniesiona do liczby uczniów w szkole oraz (2) Jakość projektów – średnia liczba punktów zespołu z danej szkoły, zdobytych podczas realizacji projektu społecznego w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Zespoły zdobywały punkty m.in. za liczbę beneficjentów projektu, ambitne i profesjonalne planowanie, pozyskanie partnerów i finansowania czy uzyskaną liczbę wzmianek medialnych o inicjatywie.

zwolnieni z teorii3

Praktyczne kompetencje to we współczesnym świecie nie tylko gwarancja radzenia sobie na rynku pracy i sukcesu zawodowego, to także szansa na rozwijanie własnych zainteresowań, osobowości i budowanie więzi społecznych. Cieszymy się, że nasi uczniowie są postrzegani jako ci, dla których te wartości są ważne. To, że potrafią wcielać je w życie dziś jest zapowiedzią, że będą to robić także w przyszłości. Jeszcze raz gratulujemy sukcesu uczestnikom olimpiady. Jesteśmy z Was dumni.

I LO w Olkuszu

zwolnieni z teorii4

zwolnieni z teorii6

zwolnieni z teorii5

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze