1

Czwartek, 15 listopada był w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego kolejnym wyjątkowym dniem – dzieci odwiedziła sama królowa Elżbieta II! Jak przystało na przedszkolaki dobrze wychowane (very polite) wszyscy ubrani byli w kolorach flagi brytyjskiej, zaś niektóre dziewczynki włożyły eleganckie sukienki, do których idealnie pasowały powiewające piórkami i woalkami fascynatory, rodem wprost z królewskich wyścigów konnych w Ascot.

Do zwiedzania Wielkiej Brytanii zaprosił dzieci Winnie the Pooh, czyli Kubuś Puchatek (z pomocą pani Doroty Gómułki). Opowiedział o wielu różnych ciekawostkach i pokazał piękne zdjęcia, natomiast małą próbkę angielskiego small talk zaprezentowały przedszkolakom Julka K. i Lenka D. Maniery dam i dżentelmenów bardzo się wszystkim przydały, kiedy do zgromadzonych przedszkolaków przybyła królowa Elżbieta z pięknym upominkiem: dla każdego dziecka miała specjalny paszport, który dzieci będą mogły uzupełniać flagami państw „odwiedzonych” w ramach dni poświęconym różnym krajom.

2

Odśpiewana przez wszystkich po angielsku piosenka pozwoliła pokazać się królowej z jak najlepszej strony. Na zakończenie tego spotkania każda grupa udała się do swojej sali, gdzie przy pięknie nakrytych stołach ladies and gentlemen wypili z eleganckiej zastawy English tea oraz raczyli się herbatnikami z marmoladą, a królowa (pani Krystyna Glanowska) każdą grupę zaszczyciła swoją obecnością. Najstarsze przedszkolaki, grupa Dzielne Zuchy, za namową księżnej Anny (pani Anna Kaziród) spróbowały nawet herbaty w tradycyjnym angielskim wydaniu – z odrobinką mleka, i ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich bardzo im to smakowało.
Na Dzień angielski zaprosiła przedszkolaki grupa Słoneczka.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

3

4

5

6

7

8

9

10

12

11

13

14

15

16

17

18

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze