1

„Piękna nasza Polska cała” – to hasło przyświecające konkursowi plastycznemu dla dzieci i ich rodziców zorganizowanemu w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego na okoliczność święta przypadającego 11 listopada.

Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę stała się motorem do działania oraz inspiracją dla wielu inicjatyw, w tym także dla tego konkursu, w którym w dowolnej technice i dowolnym formacie dzieci z pomocą dorosłych miały pokazać swoją ojczyznę i swoją miłość do niej. Prawie trzydzieści prac, w ocenę których zaangażowane było całe grono pedagogiczne przedszkola (prace były zakodowane), pokazało, jak bardzo dzieci i ich bliscy przeżywają tę rocznicę, jak ważna jest dla nich tematyka patriotyczna i jak współpraca dzieci i dorosłych może dać urozmaicone i często wzruszające rezultaty. Ostatecznie jury zdecydowało się podzielić prace na dwie kategorie: całkowicie samodzielnych prac dzieci i prac w tandemie z rodzicami.

2

W kategorii prac samodzielnych:
1. Julka Zagała (Dzielne Zuchy)
2. Karol Bednarczyk (Słoneczka) i ex aequo Ewa Łaskawiec (Dzielne Zuchy)
3. Filip Goc (Żabki)

W kategorii prac powstałych we współpracy z rodzicami:
1. Lenka i Piotruś Dudek (Dzielne Zuchy i Jagódki)
2. Mikołaj Grzanka (Żabki)
3. Ola i Zuzia Ćwik (Słoneczka i Żabki)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a laureaci dodatkowo nagrody w postaci książeczek wydanych przez IPN oraz gadżetów elektronicznych.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

3

4

5

6

7

8

9

10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze