Olkusz

27 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się niezapomniany koncert złotych przebojów zespołu Queen w wykonaniu solisty z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej.

Widzów powitał Marcin Wiercioch, Dyrektor MOK, wzruszającą wypowiedzią na temat emocji towarzyszących wojnie na Ukrainie. Zapowiedział również, że w MOK od poniedziałku otwarty będzie punkt zbiórki rzeczy niezbędnych dla broniących swojego kraju – przede wszystkim artykułów higienicznych i wspomagających pierwszą pomoc medyczną.

Drugim nawiązaniem do rozgrywającego się dramatu była informacja przekazana przez wokalistę, że jego przyjaciel przywiózł rodzinę do Polski i wrócił na Ukrainę, by walczyć.

Publiczność wstała, a światełka latarek w telefonach zapaliły się jako wyraz wsparcia i solidarności z walczącymi o swoją ojczyznę.

Sam koncert uszczęśliwił i wzruszył fanów zespołu Queen, którego sława nie maleje z upływem lat, a utwory potrafi zanucić każdy.

Zespół, jedyny w swoim rodzaju, stanowił, można powiedzieć, odrębny styl muzyczny. Podczas dzisiejszego koncertu zostało to znakomicie oddane. Wokalista – Kamil Franczak – i znakomita Grand Royal Orchestra zapewnili publiczności ucztę muzyczną, za co widzowie rewanżowali się rzęsistymi brawami i głośnym aplauzem.

Długo będziemy pamiętać ten wieczór…

MOK Olkusz0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze