pwik ekolider2015 1

Olkuski PWiK może pochwalić się statuetką ekoLIDERA 2015. Konkurs dla instytucji, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy jakości środowiska w Małopolsce, jest organizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Nagrody przyznano w trzynastu kategoriach.

W konkursie brały udział m. in. gminy i powiaty naszego województwa, spółki komunalne, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, beneficjeni pomocy finansowej systemu finansowania ochrony środowiska. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olkuszu za realizację projektu „Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze – etap I” otrzymało tytuł ekoLIDERA w kategorii ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE w zakresie ochrony wód i gospodarki wodno-ściekowej.

Na uroczystej gali w ogrodach Muzeum Archeologicznego w Krakowie statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. złotych na działania prośrodowiskowe odebrali reprezentanci gmin – udziałowcy PWiK-u: burmistrz Olkusza Roman Piaśnik, wiceburmistrz Bukowna Józef Paluch, wójt gminy Bolesław Krzysztof Dudziński i wójt gminy Klucze Norbert Bień; zarząd „Wodociągów”: prezes Alfred Szylko,i wiceprezes Marek Kajda i pracownicy Jednostki Realizującej Projekt.

Kapituła konkursu doceniła przede wszystkim zadanie budowy nowego systemu zaopatrzenia w wodę dla całego regionu olkuskiego. -Unikalność całego projektu, realizowanego ze środków unijnych, stanowi właśnie kontrakt „Budowa systemu zaopatrzenia w wodę mieszkańców gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze po likwidacji ujęcia wody w kopalni ZGH „Bolesław” S.A. w Bukownie”. Fakt, że nasza wspólna praca została doceniona przez jury konkursu motywuje do jeszcze większego zaangażowania w pracę na rzecz gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze, a także Przedsiębiorstwa. Mamy nadzieję, że ta nagroda to tylko początek sukcesów, którymi będziemy mogli się pochwalić – mówi prezes PWiK – u Alfred Szylko.

Fot. źródło: PWiK Olkusz

pwik ekolider2015

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze