Rabsztyn

30 kwietnia nastąpiło na rabsztyńskim zamku uroczyste otwarcie nowego sezonu turystycznego.

Licznych gości w imieniu Dyrektora MOK Marcina Wierciocha powitał Michał Mączka, Kierownik Działu Artystycznego. Uroczystego otwarcia dokonał Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz potwierdzając to wystrzałem armatnim.

Na dziedzińcu od południa do nocy mnóstwo się działo i każdy mógł znaleźć rozrywkę dla siebie. Uwielbiani przez wszystkich rycerze z Leo Corde – Piotr, sam dowódca – Mirek, a wieczorem i Łukasz – dzielili się swoją wiedzą na temat rycerskiego życia, obyczajów i broni, dbając o wierne prezentacje. Odbywały się walki, strzelanie z kuszy, rzuty toporkami… Zwycięzcy w nagrodę mogli wybić dla siebie złoty pieniążek z podobizną rabsztyńskiego zamku.

Niezwykłe poczucie humoru rycerzy powodowało ciągłe wybuchy śmiechu i podtrzymywało radosny nastrój. Z boku czaił się okrutny kat oferując radykalne rozwiązania wszystkich problemów. Duże zainteresowanie wzbudziły pokazy sokolnicze, tym bardziej, że ptaki były nie tylko piękne, ale i bardzo przyjazne i chętnie pozowały do zdjęć. Przy moście uplasowało się stoisko promocyjne UMiG Olkusz, chętnie odwiedzane przez przybywających tłumnie gości. Kawiarenka serwowała pyszne przekąski i napoje, a u stóp zamku roztaczał apetyczne zapachy przedmajówkowy grill. Bilety na lot balonem rozeszły się błyskawicznie i duża grupa chętnych czekała na swoją kolej.

Pięknym pokazem była walka rycerska z płonącymi mieczami i tarczami. Po niej fantastyczny fireshow w wykonaniu Ani i Patryka z Nam-Tara. Dla tego tańca ognia warto było nawet zmarznąć; po dość ciepłym dniu nastał naprawdę lodowaty wieczór.

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze