Olkusz

W niedzielę 12 listopada, a więc dzień po Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego 8. Memoriale Henryka Swędzioła, Olkusz był gospodarzem II Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego w kategorii Seniorów. W turnieju udział wzięło 53 zawodniczek i zawodników z różnych zakątków Małopolski. Wśród Pań najlepsza okazała się Natalia Gajewska (KS Bronowianka Kraków), natomiast wśród Panów na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Kosmal (Spektrum Słopnice).

Podobnie jak we wrześniu, kiedy to Seniorzy również rywalizowali przy ul. Wiejskiej 1a, tak i teraz liczniejsze grono uczestników zmagań stanowili mężczyźni. W najważniejszym meczu męskiego turnieju doszło do pojedynku młodości z doświadczeniem, gdzie 19-letni Kosmal zmierzył się ze starszym od siebie o 24 lata Tomaszem Klagiem reprezentującym KS Gorce Nowy Targ. Różnica wieku w tenisie stołowym często nie gra roli, o czym świadczy wynik końcowy – 3:1 na korzyść dużo młodszego zawodnika ze Słopnic. W spotkaniu o 3. miejsce Wiktor Klag (KS Gorce) bez straty seta – 3:0 pokonał Jakuba Michalczyka (Spektrum Słopnice).

W rywalizacji Kobiet turniejowy finał był wewnętrzną sprawą zawodniczek Krakowskiej Bronowianki. Po zaciętym pojedynku, w którym byliśmy świadkami aż pięciu setów, 3:2 swoją klubową koleżankę Matyldę Hadryś pokonała Natalia Gajewska. W starciu o brąz gdzie naprzeciwko siebie stanęły dwie tenisistki z Nowego Targu, emocji było już znacznie mniej. Zuzanna Kowalczyk w trzech setach ograła Aleksandrę Garb, uzupełniając żeńskie podium.

Organizatorami turnieju byli Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Nieocenioną pomoc przy organizacji zawodów okazał LKS „Kłos” Olkusz – sekcja tenisa stołowego.